Samorządowa dogrywka. Trwa "cisza wyborcza"

Sobota, 29 listopada 20140
Wyborcza dogrywka w regionie. W pierwszej turze wyborów samorządowych, które odbyły się 16 listopada, nie udało się wyłonić zwycięzców w kilku miastach regionu i gminach powiatu piotrkowskiego. Ponowne głosowanie w niedzielę, ale już dziś obowiązuje cisza wyborcza. Warto o tym pamiętać!
Rys. KrotosRys. Krotos

Gdzie nie udało się wyłonić włodarzy miast i gmin i kto spotka się w dogrywce?

W Bełchatowie Mariola Czechowska rywalizowała będzie z Markiem Chrzanowskim, w Opocznie Rafał Kądziela z Janem Wieruszewskim, w Radomsku Anna Milczanowska z Jarosławem Ferencem, a w Tomaszowie zmierzą się Agnieszka Łuczak i Mariusz Witko.

 

W Sulejowie, w drugiej turze spotkają się Stanisław Baryła oraz Wojciech Ostrowski, w Łękach Szlacheckich Wojciech Błaszczyk i Piotr Łączny, w Wolborzu Elżbieta Ościk i Andrzej Jaros, a w Woli Krzysztoporskiej Roman Drozdek i Sławomir Ogrodnik.

 

W związku z drugą turą trwa “cisza wyborcza”, która rozpoczęła się na 24 godziny przed dniem głosowania, tj. 29 listopada 2014 r. od godz. 0.00 i trwa do zakończenia głosowania, tj. do godz. 21.00 w dniu 30 listopada pod warunkiem, że żadna z obwodowych komisji wyborczych, w wyniku nadzwyczajnych wydarzeń, nie podejmie uchwały o przedłużeniu głosowania.

 

W opinii Państwowej Komisji Wyborczej w okresie, o którym mowa, niedopuszczalne jest:

- podawanie do publicznej wiadomości wyników przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyników wyborów oraz wyników sondaży wyborczych przeprowadzanych w dniu głosowania, w tym również o szacowanej frekwencji;

- informowanie o osobach kandydujących w danym okręgu wyborczym lub w gminie (mieście) w przypadku wyborów wójta (burmistrza, prezydenta miasta), podając tylko nazwiska wybranych kandydatów czy nazwy wybranych komitetów wyborczych.

 

Państwowa Komisja Wyborcza jednocześnie zwraca uwagę, że naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej stanowi wykroczenie, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów — występek. Ocena, czy w danym przypadku doszło do naruszenia tego zakazu, nie będzie należała do Państwowej Komisji Wyborczej, lecz do organów ścigania i sądów.


Zainteresował temat?

1

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat