Rykowisko w Zespole Szkół Rolniczych w Bujnach

Strefa FM Piątek, 23 października 20090
Rzymski bóg lasów i dzikiej przyrody Sylwan opanował wczoraj Zespół Szkół Rolniczych w Bujnach. W placówce tej odbyło się Rykowisko, czyli pasowanie na leśnika połączone z otrzęsinami pierwszoklasistów Technikum Leśnego.
Rykowisko w Zespole Szkół Rolniczych w Bujnach

- Rykowisko odbyło się w naszej szkole po raz pierwszy. Technikum Leśne będzie miało nową świecką tradycję - podkreśla dyrektor placówki Sławomir Piętakiewicz.

 

Do Rykowiska swoich młodszych kolegów przygotowali uczniowie klas IV. Zanim uczniowie złożyli ślubowanie, musieli przebiec specjalny tor przeszkód, na końcu którego kat obcinał "koci ogon". A później szkoła należała już do Sylwana, który każdego ucznia pasował na leśnika.

 

Ślubowanie złożyło wczoraj blisko trzydziestu uczniów Technikum Leśnego.

 

Zdjęcia z Rykowiska znajdują się w galerii naszego portalu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Szanowni czytelnicy, na czas trwania ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość publikacji komentarzy, możliwość ta powróci po jej zakończeniu. I pamiętaj - 21 kwietnia widzimy się na wyborach! – Redakcja ePiotrkow.pl

Komentowanie zostało wyłączone.
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat