Rodziny patologiczne z większą szansą na mieszkanie?

Tydzień Trybunalski Wtorek, 06 listopada 201843
Czy w Piotrkowie Trybunalskim rodziny, w których na porządku dziennym jest przemoc i nadużywanie alkoholu mają większe szanse na przydział mieszkania? Zdaniem naszego czytelnika jeden z przedstawicieli piotrkowskiego Urzędu Miasta przekazał mu właśnie takie informacje.
fot. pixabay fot. pixabay

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Piotrkowa, który od wielu miesięcy czeka na przyznanie mu lokalu komunalnego. Podczas niedawnej wizyty w piotrkowskim magistracie otrzymał od jednej z urzędniczek zaskakującą informację - Pani stwierdziła, że jeżeli będę spożywał alkohol i bił żonę, to dostaniemy szybciej mieszkanie, bo wtedy mamy do czynienia z rodziną patologiczną. Takie rodziny mają ponoć pierwszeństwo w otrzymaniu mieszkania – relacjonuje piotrkowianin.

 

Postanowiliśmy zatem ustalić, jakie rzeczywiście są kryteria przyznawania lokali komunalnych. Czy ten sposób rozmowy z petentem jest normą? Czy rzeczywiście rodziny patologiczne otrzymują mieszkania szybciej? Jak długo trzeba czekać na przyznanie lokalu? Te pytania skierowaliśmy do Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.

W odpowiedzi otrzymaliśmy zapewnienie, że po przeprowadzeniu wewnętrznego dochodzenia ustalono, że powyższa rozmowa nigdy nie miała miejsca i że żaden pracownik piotrkowskiego magistratu na pewno nie przekazywał tego typu wiadomości mieszkańcom Piotrkowa. Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego dodał ponadto, że tego typu zarzuty kierowane bez podania konkretnego nazwiska są całkowicie bezzasadne.

 

Przesłano nam również treść ubiegłorocznych uchwał Rady Miasta, z których dowiadujemy się m.in., że uprawnionymi do najmu lokalu mieszkalnego w pierwszej kolejności są osoby:

- opuszczające po osiągnięciu pełnoletności ośrodki wymienione w przepisach o pomocy społecznej, pod warunkiem, że realizują indywidualny program usamodzielnienia;

- które straciły mieszkanie wskutek katastrofy budowlanej lub klęski żywiołowej;

- mieszkające w lokalu, w którym łączna powierzchnia mieszkalna w przeliczeniu na osobę jest mniejsza od 5 m2 lub w lokalu nie spełniającym wymagań dla stałego zamieszkania oraz nie posiadające tytułu prawnego do jakiegokolwiek lokalu w Piotrkowie Trybunalskim, a w przypadku małżonków wymóg ten spełniają oboje;

- które posiadają tytuł prawny do lokalu w zasobach prywatnych na okres nie dłuższy niż 1 rok albo wypowiedziano im umowę najmu lokalu.

 

Ponadto dowiedzieliśmy się, że czas oczekiwania na zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego lub komunalnego to od 2 do 8 lat od momentu złożenia wniosku.

 

Na dzień 30 września oczekujących na mieszkania było w Piotrkowie 625 rodzin. Na lokale komunalne czeka 126 rodzin (30 na zamienne i 96 na listach według wniosków). Z kolei na lokale socjalne czeka aż 499 rodzin (wyroki sądowe 228 rodzin, zamienne - socjalne 15 rodzin, 256 na listach według wniosków).

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wollf ~wollf (Gość)06.11.2018 22:57

tak w tym miescie jest patola ma wszystko i smieja sie z ludzi co na wszystko musza zarobic , a
panie z opieki nic nie kontroluja naco wydaja pieniadze podatnikow jak rodzinka naznaczona to z pokolenia na pokolenie sie nalezy i kropka MOPS zlikwidowac a Panie kierowniczki do magazynow do pracy !!!

41


Lider ~Lider (Gość)06.11.2018 17:11

A ten co ma prace i wiąże koniec z końcem nie chodzi do opieki musi sobie sam kupić mieszkanie ooooo zgrozo....

110


gość ~gość (Gość)06.11.2018 16:07

To może być prawda. Mopr spłaca zadłużenia patologi a normalni ludzie nie mogą liczyć na pomoc. W mopr potrafią powiedzieć że alkoholizm to choroba i trzeba rozumieć.

71


gość1600 ~gość1600 (Gość)06.11.2018 15:00

Jest tym trochę prawdy ,znam rodzinę co zdewastowała dwa mieszkania urzędowe przez libacje alkoholowe i nie płacenie czynszu a dostali teraz zamienne socjalne po remoncie , a kupionego mieszkania nikt za darmo nikomu nie wyremontuje i to jest polityka.

91


gość ~gość (Gość)06.11.2018 11:55

Sami wybralkscie w niedziele pana chojniaka ktory wspiera patusow .. Ja jestem samotna matka pracuje a na mieszkanie od miasta sie w zyciu nie doczekam ! Wstyd !

84


gość ~gość (Gość)06.11.2018 11:11

Wczoraj gość obiecał, że mi da tak po prostu 500 zł. Ciekawe czy się przyzna. Niestety nie ma świadków. Moje słowo przeciw jego słowu :-)

20


gość ~gość (Gość)06.11.2018 10:58

Przestać dawać to problem się zmniejszy.

80


gość ~gość (Gość)06.11.2018 10:47

Ja miałem taką sytuację jak byłem nastolatkiem . Miałem rentę i w mopsie mi powiedzieli że jak chce otrzymać od nich dodatek to przysługuje mi 1zl dziennie czyli 30zl miesięcznie dodatku . Chyba że bym został alkoholikiem to wtedy dostawalbym od nich więcej bo jakieś 500zl no ale z racji mego wieku pani powiedziała że to i tak nie realne

71


gość ~gość (Gość)06.11.2018 09:57

Zawsze możesz zostać patolem jak tak zazdroscisz

54


gość gośćranga06.11.2018 09:39

Nie dziwi mnie że urzędnicy zaprzeczyli. Nikt przecież nie przyzna się że przeprowadził taką rozmowę z petentem. Ale niestety tak jest jak w tym artykule. Wiele lat temu otarłem się o tych urzędasów. Po złożeniu wniosku usłyszałem " Ale przecież Pan pracuje, i tylko dwoje dzieci." No tak, odpowiedziałem, ale dzięki temu będzie mnie stać na czynsz i remonty. Pani odpowiedziała że tu nie o czynsz chodzi " Takie przepisy". Potem pracowałem u wykonawcy wynajętego przez TBS, przy remoncie kamienicy. Ludzie co tam się działo. Po obięciu lokalu nowi mieszkańcy sprzedawali piece, którymi mieli ogrzewać mieszkania, a nawet drzwi wejściowe do klatki schodowej. Dobrze że nie są moimi sąsiadami

103


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat