Rekordowa wygrana Piotrkowianina

Strefa FM Niedziela, 09 października 201113
Z bagażem 47 straconych bramek odprawił beniaminka z Białej Podlaskiej zespół Piotrkowianina. W dzisiejszym spotkaniu nasi szczypiorniści pokonali AZS AWF Biała Podlaska aż 47:25 (23:12). Wynik spotkania został ustalony właściwie już w pierwszej połowie.

Beniaminek dość szybko został sprowadzony na ziemię przez skutecznie grających gospodarzy. W 2. minucie Piotrkowianin wygrywał 2:0, a bramki zdobyli: Szymon Woynowski i Kamil Cieniek. Gospodarze z minuty na minutę powiększali prowadzenie. W 13. minucie po skutecznym rzucie karnym Woynowskiego było 9:4. Zdenerwowany szkoleniowiec gości Leszek Siejwa próbował coś zmienić w grze swojej drużyny ale nie przyniosło to efektów. Znakomitą partię rozgrywał Woynowski oraz skrzydłowy Tomasz Mróz. Ten drugi grał tylko w pierwszej połowie a mimo tego zapisał przy swoim nazwisku w pomeczowym protokole aż osiem bramek.
- Można było sobie w dzisiejszym spotkaniu pozwolić na efektowne akcje. Graliśmy naprawdę nieźle i widać, że zaczynamy łapać powoli właściwy rytm - mówił po spotkaniu Mróz.
W drugiej połowie piotrkowianie nadal powiększali swoją przewagę bramkową i w pewnym momencie kibice nawet zaczęli się zastanawiać czy zostanie przełamana bariera pięćdziesięciu bramek. Szkoleniowiec gospodarzy dokonał jednak kilku zmian w składzie i ostatecznie Piotrkowianin wygrał 47:25.

Piotrkowianin - AZS AWF Biała Podlaska 47:25 (23:12)