Region: Wykryta rodzinna plantacja narkotykowa

Piątek, 12 sierpnia 201119
Bełchatowscy kryminalni zlikwidowali plantację konopi indyjskich w gminie Zelów. Zatrzymali troje mieszkańców Pabianic w wieku od 23 do 58 lat, którzy zajmowali się tym narkotykowym procederem. Zabezpieczono około 680 krzaków konopi oraz około 11 kg gotowego suszu. To największa plantacja konopi zlikwidowana przez bełchatowską policję. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 4,3 mln złotych.
fot. KPP Bełchatówfot. KPP Bełchatów

- Bełchatowscy policjanci otrzymali informację, że najprawdopodobniej na terenie gminy Zelów znajduje się uprawa konopi indyjskich. W wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze ustalili miejsce uprawy, która usytuowana była wzdłuż rzeki na specjalnie przygotowanym terenie. Po drugiej stronie rzeki ujawniono dwie kolejne, mniejsze uprawy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że plantacja była profesjonalnie przygotowana, a rośliny regularnie pielęgnowane. Wielogodzinne obserwacje miejsca uprawy przyniosły oczekiwany efekt. 11 sierpnia kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Pabianic w wieku 23 i 58 lat, którzy przyjechali pielęgnować plantację. Przy młodszym ujawniono 0,37 grama marihuany. W Pabianicach, w miejscu zamieszkania zatrzymanych mężczyzn, ujawniono ok. 11 kg suszu roślinnego. Ponadto podczas przeszukani policjanci znaleźli kilkanaście roślin konopi indyjskich, które hodowano się w budynkach gospodarczych i szklarni, specjalnie przystosowanych do uprawy narkotyków – informuje Ewelina Maciejewska z KWP w Łodzi.


- Kryminalni ujawnili i zlikwidowali profesjonalną linię produkcyjną zlokalizowaną na terenie posesji. Zatrzymano tam 49-letnią mieszkankę Pabianic. Konstrukcja linii charakteryzowała się dużym zaangażowaniem technologicznym. Była wyposażona w specjalistyczne wentylatory oraz regulatory temperatury i wilgotności powietrza. Policjanci znaleźli także specjalistyczne nawozy sprowadzone z Holandii służące do uprawy konopi. Okazało się, że produkcją narkotyków zajmowała się trzyosobowa rodzina: ojciec, matka oraz syn. Rodzice nie byli wcześniej notowani, natomiast 23-latek odpowiadał już za przestępstwo narkotykowe. Jeszcze dziś usłyszą zarzuty uprawy konopi indyjskich i posiadania narkotyków. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

1

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga15.08.2011 22:15

"legalizacja" napisał(a):
alkohol można kupić w supermarketach, sklepach osiedlowych, na stacjach benzynowych, w monopolowych, jest dostępny bez problemu przez całą dobę

W dodatku na stacji benzynowej można kupić ze 20 gatunków alkoholu, a nie można kupić klucza do kół (pozdrawiam pracowników stacji Orlen w Opocznie przy skrzyżowaniu ul. Waryńskiego i Kolberga).

00


Obiektywny ~Obiektywny (Gość)14.08.2011 23:57

Cytuję:
Dostęp do alkoholu jest ograniczony. Zakaz sprzedaży do lat 18, zakaz spożywania w miejscu publicznym, zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem, zakaz opieki nad dziećmi pod wpływem ... można mnożyć. Jak dla mnie to "legalnie" nie ma gdzie i nie ma kiedy wypić.


Proszę cię, spójrz na to racjonalnie, a nie tak jak jest zapisane w ustawie. Każdy nastolatek bez większego problemów może sam zakupić alkohol, lub przy pomocy kolegów, czy tzw. kloszardów. Picie w miejscu publicznym? w Piotrkowie jest mnóstwo miejsc gdzie nieletni mogą wychylić piwko bez obawy przed policją. Piją codziennie, i nie gdzieś po krzakach na obrzerzach miasta. Piją na podwórkach i ławkach, dlaczego? ot, taki naród. A wracając to artykułu. STOP FAŁSZYWEJ PROPAGANDZIE! MARIHUANA TO NIE NARKOTYK! Jest o wiele zdrowsza od Legalnych papierosów czy alkoholu. Ponadto, działa uspokajająco i relaksacyjnie. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, i to wszystko dostaliśmy od natury. Po co w takim razie truć się chemią? Panie prezydencie, jeden podpis, miliony scześliwych i zdrowych ludzi

00


legalizacja ~legalizacja (Gość)14.08.2011 23:47

"lukch" napisał(a):
Dostęp do alkoholu jest ograniczony.

alkohol można kupić w supermarketach, sklepach osiedlowych, na stacjach benzynowych, w monopolowych, jest dostępny bez problemu przez całą dobę, więc gdzie tu jest jakieś ograniczenie w dostępności? ograniczony dostęp do alkoholu to jest w Kanadzie:

"Piotr-Wlostowic" napisał(a):
Np. w Toronto trudno kupić alkohol tak w ogóle, gdyż sieć sklepów jest absolutnie znikoma. Nie mówiąc już, że małolatowi lub będącemu pod wpływem nikt nie sprzeda.
Nocą zaś kupno trunku graniczy z cudem, bo tylko jeden sklep alkoholowy w 3-milionowym mieście czynny jest. Piszę cyfrą: 1. Inaczej w lokalach, tam można się napić, ale już za inną cenę. Pijany na ulicy to osobliwość.
W mniejszej o połowę Warszawie po 10 monopolowych na każdej ulicy. Im gorsze rejony dzielnic, tym dostęp do wódopoju łatwiejszy. Jak w Piotrkowie.
Dla Polaka szoking: prawo kanadyjskie zabrania spożywania alkoholu w obecności nieletnich. Rodzice w domu nie piją przy dzieciach. Wiem, że dla naszego społeczeństwa to odjazdowa egzotyka.

pzdr.

00


lukch ~lukch (Gość)14.08.2011 20:52

Dostęp do alkoholu jest ograniczony. Zakaz sprzedaży do lat 18, zakaz spożywania w miejscu publicznym, zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem, zakaz opieki nad dziećmi pod wpływem ... można mnożyć. Jak dla mnie to "legalnie" nie ma gdzie i nie ma kiedy wypić.

00


legalizacja ~legalizacja (Gość)14.08.2011 13:12

"lukch" napisał(a):
Można decydować co wolno Tobie palić. W interesie społeczeństwa jest żebyś pracował i zachowywał się normalnie.

nie zgadzam się. mogę przeecież odurzać się czymkolwiek i zachowywać się zgodnie z normami społecznymi.

"lukch" napisał(a):
Nie jest w interesie społeczeństwie abyś szlajał się na haju powodując konieczność interwencji policji (koszt) i ewentualnej reanimacji i przywracania do zdrowia przez publiczną służbę zdrowia (koszt). O zniszczeniach mienia nie wspomnę. Zamiast zrzucać się na budżet miasta wyciągasz w ten sposób z niego środki uszczuplając możliwości grupy jako całości.

hipokryzja. osoby nadużywające alkohol powodują dokładnie takie skutki społeczno-ekonomiczne jak napisałeś a mimo tego nikt nie próbuje nawet ograniczyć dostępu do alkoholu.

00


lukch ~lukch (Gość)14.08.2011 03:10

Nie zgadzam się. Można decydować co wolno Tobie palić. W interesie społeczeństwa jest żebyś pracował i zachowywał się normalnie. Nie jest w interesie społeczeństwie abyś szlajał się na haju powodując konieczność interwencji policji (koszt) i ewentualnej reanimacji i przywracania do zdrowia przez publiczną służbę zdrowia (koszt). O zniszczeniach mienia nie wspomnę. Zamiast zrzucać się na budżet miasta wyciągasz w ten sposób z niego środki uszczuplając możliwości grupy jako całości. Normalną sprawą jest, że grupa ma problem z takim zachowaniem po Twojej stronie i będzie wszelkimi sposobami starała się na Tobie wymusić "normalne" społeczne standardy.

00


legalizacja ~legalizacja (Gość)13.08.2011 11:31

"Muchozol" napisał(a):
~@legalizajca
wszystkie to nie, bo nam się społeczeństwo rozćpa:) ale te, które narkotykami są tylko dlatego, że tak się nawywają...

nie zgadzam się. urzędnik nie może decydować o tym co mi wolno palić, pić, jeść. to jest moje życie i moja odpowiedzialność.

00


Muchozol ~Muchozol (Gość)13.08.2011 04:02

~@legalizajca
wszystkie to nie, bo nam się społeczeństwo rozćpa:) ale te, które narkotykami są tylko dlatego, że tak się nawywają...

00


legalizacja ~legalizacja (Gość)12.08.2011 23:32

Zalegalizować wszystkie narkotyki. Niech każdy bierze sobie co chce. Każdy jest kowalem własnego losu. To człowiek sam ma decydować o swoim losie a nie urzędnik państwowy.

00


pomidor ~pomidor (Gość)12.08.2011 22:30

Z tym się nie wygra, a legalizacja może dać dużo dobrego całemu państwu. Dobrze, że niektórzy politycy (czytaj Palikot) o tym doskonale wiedzą.

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat