Radosny weekend w Relaxie. Piotrkowianin wygrał arcyważny mecz

Strefa FM Niedziela, 12 grudnia 20106
Piotrkowianin już nie jest ostatni w tabeli Superligi PGNiG. Nasi piłkarze ręczni pokonali dziś przed własną publicznością Chrobrego Głogów 28:24 (12:12). Mecz był niezwykle nerwowy, a o końcowym wyniku zdecydowały ostatnie minuty.

Początek meczu ułożył się po myśli Piotrkowianina. W 10. minucie było 7:3 dla naszej drużyny. Niestety później nasi zawodnicy stracili skuteczność, a inicjatywę przejął Chrobry. W 29. minucie prowadził już nawet 12:10. Dwie bramki Piotra Masłowskiego pozwoliły Piotrkowianinowi doprowadzić do remisu po 30. minutach gry.

Remis utrzymywał się do 39. minuty. Przy stanie 17:17 Piotrkowianin rzucił aż cztery bramki z rzędu i na osiemnaście minut przed końcem prowadził 21:17. Chrobry walczył dzielnie, ale nasi doświadczeni zawodnicy nie pozwolili odrobić gościom strat. Wygrali ostatecznie 28:24 i przeskoczyli w tabeli AZS AWF Gorzów Wielkopolski.

W najbliższą środę Piotrkowianin gra we własnej hali ostatni w tym roku mecz. Podejmować będzie Zagłębie Lubin.

Piotrkowianin - Chrobry Głogów 28:24 (12:12)
Piotrkowianin: Ner, Matulski - Pilitowski 4, Mróz, Płócienniczak 2, Trojanowski, Wolski 2, P. Matyjasik 4, Wuszter, Masłowski 5, Achruk 2, Laskowski 4, M. Matyjasik 5/4, Dankowski, Matiuk.
Trenerzy: Tomasz Matulski (grający), Sławomir Kamiński
Kary: 14 min