Puchar "Ale dziury" za... sadzonki w drodze

Poniedziałek, 25 kwietnia 202230
Tomasz Mankiewicz, który dziurę w drodze postanowił wykorzystać do... zasadzenia kwiatów, został zwycięzcą drugiej edycji "Ale dziury". Konkurs zorganizował miejski radny Łukasz Janik.

Ładuję galerię...

Konkurs "Ale dziura" powstał w ubiegłym roku. Wymyślił go radny Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Janik, a inicjatywa ma zachęcać mieszkańców do zgłaszania pozimowych ubytków w drogach. Te, radny przekazuje do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, który odpowiada za bezpieczeństwo na ulicach Piotrkowa. 

 

Jak podkreśla Łukasz Janik, konkurs znów spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, a wybranie zwycięzcy nie należało do prostych. 

Zgłoszeń było bardzo dużo, ale zdecydowałem, że najbardziej atrakcyjne było zasadzenie kwiatów w dziurze przy ul. Belzackiej, tuż obok "Kwadratu". Najważniejsze, że są efekty tego konkursu. ZDiUM łata te dziury, choć co do wykonania tych prac można mieć pewne wątpliwości - mówił radny Janik, pokazując łaty, które wykonano przy ul. Belzackiej. 

Organizator konkursu podziękował pracownikom ZDiUM za naprawę ubytków i zapowiedział organizację konkursu w przyszłym roku. 

 

A skąd pomysł na takie wykorzystanie wyrwy w jezdni? 

Uznałem, że będzie on najciekawszy. Stwierdziłem, że zasadzenie tych kwiatków spowoduje, że te dziury będą bardzo widoczne, a tym samym kierowcy będą je omijać - mówił Tomasz Mankiewicz, choć przyznał, że jego "instalacja" w ciągu dwóch godzin została rozjechana przez samochody. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

6


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dzialkowicze ~Dzialkowicze (Gość)25.04.2022 20:40

Panie Janik nie zajmuje się dziurami tylko pomysl o nas działkowiczów w podeszłym wieku o dojazd na działki od Piomy do Gęsiej a nie pierdolami

74


Anno. ~Anno. (Gość)25.04.2022 21:09

Jaki pomysłodawca i organizator taki konkurs.

104


Oinu ~Oinu (Gość)25.04.2022 19:37

To nie ten od s12 natychmiast

53


szkoda roślin ~szkoda roślin (Gość)25.04.2022 15:16

Przecież wiadomo było, że je rozjadą.

44


go?ć_qwerty ~go?ć_qwerty (Gość)25.04.2022 15:57

Nawet nie wiem jak to skomentować.
Żenada i marny kabaret w wykonaniu tych panów.

155


Daris ~Daris (Gość)25.04.2022 15:13

Zeszłoroczny grill lepszy

92


wiesniak ~wiesniak (Gość)25.04.2022 15:00

W tych piotrkowskich drogach to mozna caly las posadzi.Ostatnio widac wiele naprawionych kawalkow.

80


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat