Przez kilka dni okradał letniskowy domek

Środa, 08 stycznia 20146
Amatora desek, styropianu i drzwi wejściowych do domku letniskowego zatrzymali piotrkowscy policjanci. 23-latek przez kilka dni włamywał się do jednej z altanek przy ulicy Przemysłowej w Piotrkowie. Skradzione fanty przechowywał w komórce swojej znajomej.
fot. archiwum ePiotrkow.plfot. archiwum ePiotrkow.pl

- Łupem złodzieja padły drzwi wejściowe, 20 desek i 10 styropianowych płyt o łącznej wartości 260 złotych. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca działał w porozumieniu z 20-letnią kobietą. Weryfikując posiadane informacje funkcjonariusze 3 stycznia 2014 roku dotarli do mieszkania piotrkowianki gdzie zastali podejrzanego 23-latka, który w okresie od 29 do 31 grudnia 2013 roku włamał się do altany działkowej przy ulicy Przemysłowej skąd skradł mienie o wartości ponad 260 złotych. Stróże prawa przeszukali mieszkanie i pomieszczenia gospodarcze 20-latki. Okazało się, że fanty pochodzące z kradzieży znajdują się w komórce. 23-latek i jego wspólniczka zostali zatrzymani. Odzyskane mienie wróciło do właściciela. 4 stycznia Prokurator Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór – informuje Ewa Drożdż z KMP w Piotrkowie.


Za kradzież z włamaniem grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

(Strefa FM)

***
Jak zabezpieczyć działkę przed włamaniem? - policja radzi

Nawet najskuteczniejsza policja nie ochroni w pełni naszego mienia, jeżeli sami nie będziemy o nie dbali! Dla przypomnienia kilka podstawowych zasad, jak zabezpieczyć działkę przed włamaniem.

1) Na działce nie powinniśmy pozostawiać wartościowych przedmiotów podczas naszej nieobecności. Najpewniejszym miejscem dla przechowywania pieniędzy, cenniejszej biżuterii, akcji i obligacji jest bank. Amatorzy cudzego mienia stosunkowo szybko znajdują ukryte precjoza i pieniądze w różnego rodzaju bieliźniarkach, torebkach po cukrze, czy też za obrazami.
2) Nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką. Zabezpieczmy należycie drzwi i okna w swoim domku, załóżmy dobre zamki.
3) Wskazane jest zanotować na kartce lub w podręcznym kalendarzyku marki i typy posiadanych urządzeń, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne (radio, telewizor, magnetowid, aparat fotograficzny, rower, itp.) Te, które nie posiadają numerów, oznacz swymi inicjałami lub np. numerem telefonu albo datą urodzenia (w przypadku kradzieży lub zagubienia łatwiej będzie można je rozpoznać i udowodnić, że są naszą własnością).
4) Nie afiszujmy się swym bogactwem. Unikajmy przygodnych znajomości, zwłaszcza zawieranych przy kieliszku, nigdy zaś w ten sposób poznanych ludzi nie zapraszajmy do swego domku.
5) Uważajmy na kręcących się w pobliżu działki ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą zaś spostrzeżenia mogą być przydatne Policji, gdyby doszło do włamania.
6) Sprawdzajmy tożsamość i wiarygodność obcych osób, przychodzących na działkę w sprawie odkupienia starych zegarów lub książek, niezbędnej naprawy urządzeń, skoszenia trawy, czy pomocy w jakimkolwiek innym zajęciu związanym z pracą na działce. Nie wpuszczajmy bez uzasadnionych powodów nieznanych osób. Z policyjnych doświadczeń wynika, że prawie połowa kradzieży miała swój początek i źródło w nawiązywanych wcześniej tego typu kontaktach. Tacy niby-znajomi, nawet jeśli sami nie dokonują kradzieży, mogą przeprowadzać tzw. złodziejski wywiad i dzielić się ustaleniami z grupą, która dokonuje włamań.
7) Współdziałajmy zawsze z sąsiadami. Zwracajmy uwagę także na ich domek. Podczas ich nieobecności interesujmy się ludźmi kręcącymi się w pobliżu ich działki. Zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy, wynoszenie mebli lub sprzętów przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.
8) Opuszczając na dłużej swój ogródek działkowy nie zostawiajmy widocznych oznak swej nieobecności. Poprośmy sąsiada, by otworzył na krótko okna, wieczorem włączał na jakiś czas światło w domku, czy w miarę możliwości skosił trawę lub zagrabił liście.
9) Ubezpieczmy swój domek na działce, by w razie nieszczęścia chociaż częściowo mieć zrekompensowane straty.
10) O włamaniu należy jak najszybciej powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112 lub 997. Nie dotykajmy niczego w domu, żeby nie zatrzeć śladów złodziei. Jeżeli to możliwe zapamiętajmy, jak najwięcej szczegółów, które pomogą policjantom w znalezieniu sprawców włamania.


Zainteresował temat?

3

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy ~Al Bundy (Gość)09.01.2014 18:45

On chyba tak się wyspecjalizował w okradaniu jednego konkretnego domku, jak Egon Olsen w otwieraniu sejfów Franza Jaegera z Berlina... :) I przyzwyczaił się do tych włamań niczym koń do owsa...
Ja bym go nie zamykał. Szkody poczynił niewielkie, a koszty kary więzienia są bardzo wysokie. Najpierw kazałbym mu zapłacić 520 złotych (2 x 260) pokrzywdzonym za szkody, a potem wziął jedną z tych desek i solidnie wp********bym mu nią po dupie. Na koniec wysmarowałbym gościa klejem i dokładnie obkleił tym styropianem. I tak wypuścił. Ochota na włamania przeszłaby mu na długo, gwarantuję...

00


Miodek123 ~Miodek123 (Gość)09.01.2014 17:53

"szczawik" napisał(a):
10?! serio?! a za zabicie 4 chlopcow 25 lat?!

No nie? Za 260zł 10 lat... To jest polityka w tym chorym kraju... I jeszcze mu się mieszkanie i ochrona należy za nasze pieniądze a o utrzymaniu w pierdlu przez tyle lat nie wspomnę! A człowiek który przepracuje niemal całe życie, płaci składki i podatki i w wyniku choroby bądź zwolnienia straci pracę i zostaje wtedy bez niczego bo nic mu się od państwa nie należy bo do emerytury brakuje a renty dać też nie chcą a taki s....n musi mieć wszystko zapewnione, albo kiedy samotnej matki nie stać na wychowanie czworga dzieci to są jej odebrane bo państwo nie raczy dać złotówki na ich wychowanie ale że na utrzymanie mordercy wydaje setki tysięcy złotych to jest dobrze! CHORY KRAJ!

00


piotras z piotrkowa ~piotras z piotrkowa (Gość)09.01.2014 16:43

no fest wynik trza ino pogratulować!!he he

00


szczawik szczawicki szczawik szczawickiranga08.01.2014 14:18

Cytuję:
drzwi wejściowe, 20 desek i 10 styropianowych płyt o łącznej wartości 260 złotych


Cytuję:
Za kradzież z włamaniem grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.


10?! serio?! a za zabicie 4 chlopcow 25 lat?!

00


qwerrty ~qwerrty (Gość)08.01.2014 11:07

"lol" napisał(a):
ukryte precjoza


ukryte precjoza

00


lol ~lol (Gość)08.01.2014 08:49

lol fanty... jaka grypsera ;)

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat