Advertisement

Próbowali odbić zatrzymanego kolegę

PolicjaBełchatów Czwartek, 19 sierpnia 2021925612
Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał zatrzymany przez policję 21-letni bełchatowianin. Mężczyzna, przyszedł z pomocą koledze, który został ujęty na kradzieży sklepowej. Chciał wejść do obiektu siłą, a próbując rozsunąć roletę, uszkodził ją.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

W sklepie przy ulicy Pabianickiej w Bełchatowie, pracownicy ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który chciał ukraść sześciopak piwa. Aby uniemożliwić nieuczciwemu klientowi ucieczkę, personel zablokował przesuwne drzwi wejściowe. Zatrzymany postanowił zatelefonować do swoich znajomych. Wkrótce pod sklepem pojawiło się dwóch mężczyzn, którzy zachowywali się, jakby chcieli "odbić" niedoszłego złodzieja. Jeden z nich siłą chciał dostać się do sklepu. Próbował rozsunąć drzwi, szarpał również za zamontowaną w nich roletę. Próbował też wejść do budynku od zaplecza. Jednak kiedy to się nie udało, wrócił pod wejście główne, z impetem złapał za zamykającą się roletę, uszkadzając ją. Ostatecznie mężczyźni zrezygnowali z prób sforsowania drzwi i oddalili się. Straty zostały wycenione na 600 złotych.

 

Funkcjonariusze ustalili wygląd oraz dane mężczyzn, którzy chcieli pomóc kompanowi "w potrzebie". Podejrzewani zostali namierzeni kilka godzin później. 21-latka policjanci zatrzymali w jego mieszkaniu, a 27-latek wpadł na terenie Bełchatowa w ręce funkcjonariuszy straży miejskiej. Obaj byli pijani.

 

Po zgromadzeniu w sprawie materiału dowodowego, między innymi przesłuchaniach świadków, oględzinach miejsca zdarzenia oraz monitoringu, zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 21-letni bełchatowianin. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

5

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Realia ~Realia (Gość)20.08.2021 15:42

Oni po ten sześciopak przyszli, a nie po kolegę

10


GKS huligans ~GKS huligans (Gość)19.08.2021 15:14

I to som koledzy a nie leszcze!Prawdziwych przyjaciuł poznaje sie w biedzie

67


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)19.08.2021 13:11

Weźcie sobie dużo wazeliny do więzienia. Przyda się wam. W razie braku, koledzy chętnie wyślą wam nowe opakowanie razem z jedzonkiem od mamy.

73


dziedzic pruski ~dziedzic pruski (Gość)19.08.2021 16:15

Bełchatów = stan umysłu

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)19.08.2021 14:37

I to som pszyjaciele wlasnie

42


reklama TVP ~reklama TVP (Gość)19.08.2021 11:50

Spragniony? Wyraź to.

24


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat