Prawie 50 dni bez zwycięstwa

Strefa FM Czwartek, 05 maja 20166
Dokładnie 19 marca piotrkowska Polonia wygrała ostatni ligowy mecz, od tamtej pory przeważnie remisowała, podziałem punktów zakończyło się również wczorajsze spotkanie z Omegą Kleszczów, choć poloniści niemal cały czas prowadzili, ostatecznie zremisowali 2:2 (1:0).

W pierwszej połowie Polonia dominowała na boisku, swoje szanse mieli Adrian Malicki i Jakub Grzegorzewski. Goście tylko raz zagrozili bramce Filipa Błażejewskiego, ten obronił jednak strzał Dariusza Słomiana i dobitkę Krzysztofa Kowalskiego. Większą skutecznością popisał się tuż przed przerwą Michał Polit, który wyprowadził piotrkowski zespół na prowadzenie.

W drugiej części meczu goście próbowali zmienić niekorzystny wynik, w 52. minucie spotkania świetną sytuację miał Robert Tomesz, także i  tym razem Filip Błażejewski nie dał się jednak pokonać. Tymczasem pięć minut później to bramkarz kleszczowskiej drużyny po raz kolejny musiał wyjmować piłkę z bramki. Tym razem doskonałym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Adrian Malicki. Kilka minut później Witold Grzywiński zdobył bramkę kontaktową. Wkrótce potem mogło być 2:2, ale w ostatniej chwili Michał Grzybowski wybił piłkę na rzut rożny. Trzy minuty później piotrkowski zespół po raz kolejny uratował jego golkiper, który tym razem obronił strzał Piotra Janeczka. Kolejnego uderzenia nie zdołał już jednak obronić, Krzysztof Kowalski w dziecinny sposób ograł obronę Polonii i nie dał szans Filipowi Błażejewskiemu. Polonia próbowała jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, blisko zdobycia bramki byli Jakub Grzegorzewski, Adrian Malicki i Jakub Paprocki, ale wynik nie uległ już zmianie.

- Popełniliśmy kilka błędów i taki wynik jest w pełni zasłużony. Podeszliśmy do tego meczu wyjątkowo zmobilizowani, chcieliśmy się przełamać, ale nie wyszło. Brakuje stabilizacji w bramce, ale nie poddamy się tak łatwo, zespoły z którymi walczymy o utrzymanie też gubią punkty - powiedział Robert Grzesiuk, trener piotrkowskiego zespołu.

W następnej kolejce Polonia zagra ze znajdującą się w strefie spadkowej Astorią Szczerców. Może wtedy uda się wywalczyć komplet punktów?

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 2:2 (1:0) LKS Omega Kleszczów