Advertisement

Pracują nad ważną strategią i proszą mieszkańców o pomoc

Sobota, 16 września 202310
Gminny Program Rewitalizacji dla Miasta Piotrków Trybunalski na lata 2024-2030 – to nazwa dokumentu, nad którym pracują aktualnie pracują piotrkowscy urzędnicy. Program jest już gotowy, a teraz swoje uwagi mogą do niego składać mieszkańcy.
Fot. iwos Fot. iwos

Dokument powstał m.in. na podstawie spacerów po mieście z udziałem piotrkowian, podczas których mieszkańcy mogli zgłaszać swoje propozycje, uwagi i spostrzeżenia. Te oraz wiele innych kwestii zostało uwzględnionych w projekcie dokumentu, który trafia teraz pod konsultacje społeczne.

Zapraszamy mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, które rozpoczęły się 8 września. Przez najbliższy miesiąc piotrkowianie mogą się wypowiadać na temat projektu dokumentu – zachęca Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Uwagi można składać wyłącznie na formularzu konsultacyjnym (do pobrania w załączniku poniżej):

 

- w postaci papierowej poprzez osobiste złożenie w punktach informacyjnych Urzędu Miasta, bądź przesłanie na adres: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, ul. Farna 8, 97-300 Piotrków Trybunalski.

- w postaci elektronicznej poprzez formularz interaktywny, który dostępny jest na stronie www.piotrkow.pl (w zakładce Gospodarka/Programy i strategie/GPR 2030) oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP).

 
W załącznikach można także znaleźć Gminny Program Rewitalizacji dla Miasta Piotrków Trybunalski na lata 2024-2030.

 
Jak podkreślają urzędnicy, nie będą rozpatrywane uwagi, które wpłyną po 7 października oraz te przesłane w innej formie niż na formularzu konsultacyjnym.

 

pobierz plik projekt.pdf

 

pobierz plik formularz-konsultacyjny-proje-1694156410.docx

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mieszkańcy EP ~mieszkańcy EP (Gość)16.09.2023 22:56

Czekamy na referendum!!!!!!!!!!!!!!! Po referendum komisarz do tymczasowego zarządzania miastem, itd. Należy przerwać ten NIEDASIZM i brak rozwoju miasta i wsłuchiwania się w potrzeby mieszkańców. Strategię rozwoju miasta muszą przygotować profesjonaliści a nie ludzie przypadkowi.

52


X-50 ~X-50 (Gość)17.09.2023 15:51

Zaczęłam czytać ten bełkot i nie wiem kto to pisał, czy ta osoba miała płacone od strony, od wiersza czy od słowa? Można o czymś dyskutować jeśli coś jest zwięźle napisane i chcemy uzyskać odpowiedź czy też podpowiedź co do zakresu rewitalizacji. Po co ciągle przytaczać ustawy? Nie wystarczy przypis i odnośnik? Po co te dłużyzny, te opisy kto jak zdał egzamin, ile jest placówek kulturalnych.
Powaliła mnie ilość planowanych budynków do przyłączenia CO, dwa! Miasto planuje dwa budynki podłączyć do ciepłowni zamiast planować budowę magistrali ciepłowniczej do osiedli domów jednorodzinnych. Chcemy żyć w mieście, które ma czyste powietrze, a nie tak jak jest obecnie, że w sezonie grzewczym nie ma czym oddychać! Czy w tym Urzędzie pracują jakieś matoły?
Jaki jest główny i najważniejszy cel tej rewitalizacji? Likwidacja straszących pustostanów?
Skupić się na kilku tematach i to realizować, a nie ględzić na 122 stronach o wszystkim. Zwięzłość i prostota, a nie te dłużyzny.
Żałosne jest to miasto.

41


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)17.09.2023 14:41

Chojniak bierze mieszkańców do spółki, żeby przedłużyć okupację stołka. Najpierw doprowadzenie do ruiny, potem program odbudowy.

41


goœć_maniek ~goœć_maniek (Gość)16.09.2023 18:29

Problemu z rewitalizacją niektórych obiektów by z pewnością nie było gdyby konserwator zabytków wydał zgodę na rozbiórkę niektórych obiektów, by odbudować je od podstaw w odpowiednim stylu, ale zgodnie z obecnymi potrzebami i wymaganiami. Mam głównie na myśli Europę. To ruina której nie opłaca się remontować. Remont kosztowałby miliony monet a budynek i tak będzie niefunkcjonalny i za jakiś czas wymagał kolejnych remontów. Tym bardziej, że ponoć fundamenty nie są w najlepszym stanie i też wymagałyby wzmocnienia. O wiele lepiej byłoby wydać zgodę na wyburzenie z zobowiązaniem odbudowy w dawny stylu. Druga strasząca ruina to oczywiście ta przy Batorego, obok hali Relax. Ruina ta również nie nadaje się do remontu. W tym przypadku logiczniejsze byłoby jednak wyburzenie bez odbudowy. Kamienic w tym stylu i tak już nie ma na tej ulicy. Po drugie i najważniejsze. Ruina ta blokuje przebudowę hali Relax. A bez przebudowy oba piotrkowskie zespoły piłki ręcznej grają w najgorszej hali w Superlidze. Nie ma parkingu dla gości, bo jest tylko klepisko. I najważniejsze. Przez to że nie jest możliwa przebudowa mecze ogląda się poprzez zasłaniające wszystko słupy. Jeszcze nie byłem na meczu żeby widzieć wszystkie bramki i akcje, bo zawsze część boiska jest niewidoczna z powodu słupa.

51


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)16.09.2023 14:34

Do kościołów się nie czepiaj nie chcesz nie chodź każdy sam decyduję tu są inne problemy tu nie stwarzają żadnych perspektyw gdzie huty
szkła gdzie Metalplast gdzie Sigmatex Europa i wreszcie jakim trzeba być idiota żeby zburzyc stadion piłkarski na dmowskiego wszyscy się nie nadawali z Chojniakiem na czele

40


!!! ~!!! (Gość)16.09.2023 12:11

Ja myślę, że w Piotrkowie brakuje kościołów, kapliczek, krzyży i rond o nazwach "patriotycznych" i innych świętych.

23


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)16.09.2023 12:02

Program zamknięcia Piotrkowa jako miasta i otwarcia miasteczka piotrkow program likwidacja mzk piotrkow i otwarcia spacerniaka lub rowerów i program miasteczka senioralnego bo najwięcej jest przecież ludzi trzeciego wieku dobry program.

52


his. ~his. (Gość)16.09.2023 11:53

Stron 122 /słownie sto dwadzieścia dwie/ treść po zgnieceniu tego wszystkiego może 10 /słownie/ dziesięć. To bełkot urzędniczy nie do przetrawienia przez zwykłego mieszkańca miasta. Życzę powodzenia w "konsultacjach" Ja w tym nie biorę udziału....Pytanie zasadnicze. Co z referendum??? PS. Prezydent wraz ze swoją ekipą powinien się wsłuchiwać w opinię mieszkańców słuchając lokalnych mediów ,bądź udać się osobiście na ulice miasta /może być z "obstawą "/ i zapytać się wyborców co myślą o Piotrkowie i swoich rządach .Nie chce mi zadać pytania ile to "opracowanie" kosztowało podatnika.

71


przekręt ~przekręt (Gość)16.09.2023 11:19

szkoda czasu i kasy ,co ma to zmienić ? sam rada zniszczyła drobny handel i usługi przez strefy płatnego parkingu ,tylko markety są preferowane przez naszych włodarzy ,kto i po co ma coś robić jak wszędzie parkometry ?

91


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat