Advertisement

Powiat Piotrkowski najlepszy w województwie i 11. w kraju

Powiat PiotrkowskiRegion Środa, 22 września 2021453915
Ziemia piotrkowska zajęła 11. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2020 w kategorii powiaty od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców. Jest to najlepszy wynik spośród sklasyfikowanych samorządów z województwa łódzkiego. Klasyfikację przygotował Związek Powiatów Polskich, a o sukcesie podczas XLI sesji Rady Powiatu poinformował starosta Piotr Wojtysiak.
fot. FB powiatu piotrkowskiego fot. FB powiatu piotrkowskiego

Radni powiatowi spotkali się we wtorek (21 września) w formule hybrydowej. Część osób uczestniczyła w niej osobiście w sali konferencyjnej piotrkowskiego Starostwa, pozostali uczestniczyli w obradach w trybie zdalnym.


Tradycyjnie, Piotr Wojtysiak przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu między sesjami. - Nawiązał m.in. do spraw bieżących związanych z inwestycjami drogowymi, a także do obecnej sytuacji epidemiologicznej. Zaprezentował także najświeższe stanowiska, jakie zostały wypracowane w dniach 16-17 września w Wiśle podczas XXVII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich - m.in. te dotyczące finansowania szpitali powiatowych oraz oświaty, wynagradzania pielęgniarek w domach pomocy społecznej, czy 100 - lecia Związku OSP – czytamy na oficjalnej stronie powiatu piotrkowskiego.


Na ręce przewodniczącego Bernarda Matyszewskiego, starosta Wojtysiak przekazał statuetkę oraz list gratulacyjny, jakie powiat otrzymał za całokształt działań prowadzonych w 2020 r. - W Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich w województwie łódzkim jesteśmy najlepsi, na poziomie krajowym uplasowaliśmy się na 11. miejscu – podkreślają przedstawiciele starostwa.


- Chcę podziękować Radzie Powiatu za współpracę, bo gdyby nie ta współpraca, nie moglibyśmy zrealizować wielu potrzebnych inwestycji, czy też usług społecznych, które coraz bardziej w powiecie piotrkowskim są widoczne - powiedział na podsumowanie Starosta Wojtysiak.


Powiat piotrkowski doceniono w rankingu m. in. za działania w zakresie: pozyskiwania środków zewnętrznych, poprawy jakości obsługi mieszkańców, wspierania KGW, OSP, klubów sportowych, stowarzyszeń i fundacji, promocji zdrowia i pomocy społecznej oraz ekologii, współdziałania z partnerami krajowymi i zagranicznymi.


Kolejny punkt sesji dotyczył wykonania budżetu samorządu powiatowego za I półrocze 2021 roku. Podczas posiedzenia poruszono kwestię funkcjonowania i sytuacji finansowej Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku, a także roczne sprawozdanie z działań podejmowanych przez Nadzory Wodne w 2020 roku na terenie ziemi piotrkowskiej.


Ponadto, radni powiatowi rozpatrzyli projekty uchwał oraz podjęli uchwały m.in. w sprawach:

  • zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Piotrkowskiego na lata 2021-2032. Duża ilość zmian dotyczyła realizacji inwestycji drogowych prowadzonych przez Powiat na szeroką skalę na terenie całej Ziemi Piotrkowskiej;
  • przystąpienia przez Powiat Piotrkowski - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim do realizacji projektu „W rodzinie siła 2” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Oś Priorytetowa IX „Włączenie społeczne”, Działanie IX.2 „Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym”, Poddziałanie IX.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne. Wartość dofinansowania pozyskana przez samorząd powiatowy na realizację tego projektu unijnego to niemalże 900 tys. zł,
  • uchwalenia Rocznego Programu Współpracy Powiatu Piotrkowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022,
  • likwidacji jednostki organizacyjnej Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Piotrkowie Trybunalskim.

Zainteresował temat?

4

5


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jacenty ~jacenty (Gość)24.09.2021 22:53

A już myślałem, że znów jesteśmy miastem z najtańszymi prostytutkami, jak to było jeszcze kilka lat temu

00


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)23.09.2021 20:38

A jak poszła kontrola dofinansowania dla firmy wyłudzającej wszelkie dotacje na przedszkola ?

31


Autornieznany ~Autornieznany (Gość)23.09.2021 11:41

Nie dziwi mnie to jakoś. Urzędnicy robią pracę za trzech, a kasę dostają najniższa krajową. Jeśli się nie podoba to szef powie do widzenia.
Dodatkowo biurokracja jest ogromna. W dzisiejszych czasach taka papierologia?

41


Gg ~Gg (Gość)23.09.2021 10:52

Skoro jest tak "dobrze" to dlaczego jest dług?Ręce opadają!

51


edek5kredek ~edek5kredek (Gość)23.09.2021 09:32

Za komuny był taki dowcip - Radio Erewań podało, iż w Związku Radzieckim jest taki dobrobyt, że w Moskwie na placu Czerwonym rozdają Łady. Wiadomo było, że nie rozdają tylko kradną i nie samochody tylko rowery. Tak samo rzetelny jest ów ranking i cała działalność powiatu, który jest całkowicie zbędną instytucją i powinna zostać zlikwidowana, bo jest reliktem dawnego ustroju, przechowalnią znajomych królika jeszcze z czasów PSL-SLD i jedno co robi to zżera publiczne pieniądze, finanse które powinny być przekazane samorządom (gminom) np. te na budowę dróg.

133


Kaz ~Kaz (Gość)22.09.2021 20:40

Bardziej biurokracja jeśli chodzi o załatwienie spraw np o ziemie i budowę na niej dużo odmów bezpoctawnych itd nic na rękę nie idą

61


Marta1 ~Marta1 (Gość)22.09.2021 17:02

W tworzeniu zbędnych etatów dla swoich pewnie mieli by pierwsze miejsce.

122


:( ~:( (Gość)22.09.2021 11:44

Hahaha
Ciekawe jakie były kryteria.
Starostwo powiatowe bierze przykład z władz miasta. Totalne dno.
Pytania które najbardziej interesują mieszkańców:
1. Ile powstało miejsc pracy w powiecie?
2. Ile powstało zakładów pracy?
3. Co z dworcem autobusowym(brak kasy, brak informacji, brak tablic z rozkładem totalny wstyd)?
4. Co z ochroną zdrowia?
5. Co z rozwojem powiatu?
Nas nie obchodzą pseudo nagrody. Nas interesują fakty i działania. A tych nie widać.

203


Meme rexa ~Meme rexa (Gość)22.09.2021 18:34

Jak zwykle PiS-owcy mają najwięcej do powiedzenia. Brawo, Panie Piotrze!

49


bdziu ~bdziu (Gość)22.09.2021 11:53

To jak u nas jest niby tak super, to jak musi być w innych powiatach ? Osobiście nie odczuwam tego "NAJ" jakoś wymiernie...

201


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat