Powiat Piotrkowski najlepszy w województwie i 11. w kraju

Powiat PiotrkowskiRegion Środa, 22 września 2021418115
Ziemia piotrkowska zajęła 11. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2020 w kategorii powiaty od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców. Jest to najlepszy wynik spośród sklasyfikowanych samorządów z województwa łódzkiego. Klasyfikację przygotował Związek Powiatów Polskich, a o sukcesie podczas XLI sesji Rady Powiatu poinformował starosta Piotr Wojtysiak.
fot. FB powiatu piotrkowskiego

Radni powiatowi spotkali się we wtorek (21 września) w formule hybrydowej. Część osób uczestniczyła w niej osobiście w sali konferencyjnej piotrkowskiego Starostwa, pozostali uczestniczyli w obradach w trybie zdalnym.


Tradycyjnie, Piotr Wojtysiak przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu między sesjami. - Nawiązał m.in. do spraw bieżących związanych z inwestycjami drogowymi, a także do obecnej sytuacji epidemiologicznej. Zaprezentował także najświeższe stanowiska, jakie zostały wypracowane w dniach 16-17 września w Wiśle podczas XXVII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich - m.in. te dotyczące finansowania szpitali powiatowych oraz oświaty, wynagradzania pielęgniarek w domach pomocy społecznej, czy 100 - lecia Związku OSP – czytamy na oficjalnej stronie powiatu piotrkowskiego.


Na ręce przewodniczącego Bernarda Matyszewskiego, starosta Wojtysiak przekazał statuetkę oraz list gratulacyjny, jakie powiat otrzymał za całokształt działań prowadzonych w 2020 r. - W Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich w województwie łódzkim jesteśmy najlepsi, na poziomie krajowym uplasowaliśmy się na 11. miejscu – podkreślają przedstawiciele starostwa.


- Chcę podziękować Radzie Powiatu za współpracę, bo gdyby nie ta współpraca, nie moglibyśmy zrealizować wielu potrzebnych inwestycji, czy też usług społecznych, które coraz bardziej w powiecie piotrkowskim są widoczne - powiedział na podsumowanie Starosta Wojtysiak.


Powiat piotrkowski doceniono w rankingu m. in. za działania w zakresie: pozyskiwania środków zewnętrznych, poprawy jakości obsługi mieszkańców, wspierania KGW, OSP, klubów sportowych, stowarzyszeń i fundacji, promocji zdrowia i pomocy społecznej oraz ekologii, współdziałania z partnerami krajowymi i zagranicznymi.


Kolejny punkt sesji dotyczył wykonania budżetu samorządu powiatowego za I półrocze 2021 roku. Podczas posiedzenia poruszono kwestię funkcjonowania i sytuacji finansowej Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku, a także roczne sprawozdanie z działań podejmowanych przez Nadzory Wodne w 2020 roku na terenie ziemi piotrkowskiej.


Ponadto, radni powiatowi rozpatrzyli projekty uchwał oraz podjęli uchwały m.in. w sprawach:

  • zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Piotrkowskiego na lata 2021-2032. Duża ilość zmian dotyczyła realizacji inwestycji drogowych prowadzonych przez Powiat na szeroką skalę na terenie całej Ziemi Piotrkowskiej;
  • przystąpienia przez Powiat Piotrkowski - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim do realizacji projektu „W rodzinie siła 2” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Oś Priorytetowa IX „Włączenie społeczne”, Działanie IX.2 „Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym”, Poddziałanie IX.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne. Wartość dofinansowania pozyskana przez samorząd powiatowy na realizację tego projektu unijnego to niemalże 900 tys. zł,
  • uchwalenia Rocznego Programu Współpracy Powiatu Piotrkowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022,
  • likwidacji jednostki organizacyjnej Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Piotrkowie Trybunalskim.

Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jacenty ~jacenty (Gość)24.09.2021 22:53

A już myślałem, że znów jesteśmy miastem z najtańszymi prostytutkami, jak to było jeszcze kilka lat temu

00


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)23.09.2021 20:38

A jak poszła kontrola dofinansowania dla firmy wyłudzającej wszelkie dotacje na przedszkola ?

31


Autornieznany ~Autornieznany (Gość)23.09.2021 11:41

Nie dziwi mnie to jakoś. Urzędnicy robią pracę za trzech, a kasę dostają najniższa krajową. Jeśli się nie podoba to szef powie do widzenia.
Dodatkowo biurokracja jest ogromna. W dzisiejszych czasach taka papierologia?

41


Gg ~Gg (Gość)23.09.2021 10:52

Skoro jest tak "dobrze" to dlaczego jest dług?Ręce opadają!

51


edek5kredek ~edek5kredek (Gość)23.09.2021 09:32

Za komuny był taki dowcip - Radio Erewań podało, iż w Związku Radzieckim jest taki dobrobyt, że w Moskwie na placu Czerwonym rozdają Łady. Wiadomo było, że nie rozdają tylko kradną i nie samochody tylko rowery. Tak samo rzetelny jest ów ranking i cała działalność powiatu, który jest całkowicie zbędną instytucją i powinna zostać zlikwidowana, bo jest reliktem dawnego ustroju, przechowalnią znajomych królika jeszcze z czasów PSL-SLD i jedno co robi to zżera publiczne pieniądze, finanse które powinny być przekazane samorządom (gminom) np. te na budowę dróg.

133


Kaz ~Kaz (Gość)22.09.2021 20:40

Bardziej biurokracja jeśli chodzi o załatwienie spraw np o ziemie i budowę na niej dużo odmów bezpoctawnych itd nic na rękę nie idą

61


Marta1 ~Marta1 (Gość)22.09.2021 17:02

W tworzeniu zbędnych etatów dla swoich pewnie mieli by pierwsze miejsce.

122


:( ~:( (Gość)22.09.2021 11:44

Hahaha
Ciekawe jakie były kryteria.
Starostwo powiatowe bierze przykład z władz miasta. Totalne dno.
Pytania które najbardziej interesują mieszkańców:
1. Ile powstało miejsc pracy w powiecie?
2. Ile powstało zakładów pracy?
3. Co z dworcem autobusowym(brak kasy, brak informacji, brak tablic z rozkładem totalny wstyd)?
4. Co z ochroną zdrowia?
5. Co z rozwojem powiatu?
Nas nie obchodzą pseudo nagrody. Nas interesują fakty i działania. A tych nie widać.

203


Meme rexa ~Meme rexa (Gość)22.09.2021 18:34

Jak zwykle PiS-owcy mają najwięcej do powiedzenia. Brawo, Panie Piotrze!

49


bdziu ~bdziu (Gość)22.09.2021 11:53

To jak u nas jest niby tak super, to jak musi być w innych powiatach ? Osobiście nie odczuwam tego "NAJ" jakoś wymiernie...

201


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat