Polonia zremisowała z Zawiszą, czas na Widzew

Strefa FM Czwartek, 21 kwietnia 201615
Piotrkowska Polonia zremisowała w środę z Zawiszą Pajęczno 2:2 (2:0), choć przez 60 minut nie straciła żadnej bramki. W sobotę poloniści rozegrają kolejny mecz, tym razem zmierzą się na Stadionie Miejskim Concordia z Widzewem Łódź.

Poloniści pojechali do Pajęczna, żeby powalczyć o trzy punkty, po pierwszej połowie wydawało się, że uda im się ten plan zrealizować. Już w 7. minucie meczu Tomasz Wrona wyprowadził Polonię na prowadzenie, tuż przed przerwą drugą bramkę dla piotrkowskiego zespołu zdobył Jakub Grzegorzewski.

Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze i w zaledwie cztery minuty doprowadzili do remisu, obydwie bramki strzelił Michał Wójcicki, który najpierw pokonał Mateusza Tworkowskiego w 60. minucie spotkania, a następnie w 64.

Po meczu z Mechanikiem Radomsko, trener Polonii Robert Grzesiuk powiedział nam, że jeśli jego zespół zdobędzie cztery punkty w dwóch kolejnych spotkaniach, czyli podczas meczów z Zawiszą Pajęczno i Widzewem Łódź, będzie bardzo zadowolony. Żeby zrealizować ten plan Polonia musi więc w sobotę wygrać z Widzewem Łódź, który w środę pokonał lidera rozgrywek KS Paradyż 4:1 (1:0). Sobotni mecz pomiędzy Polonią a Widzewem rozpocznie się o godzinie 16.30 na Stadionie Miejskim Concordia. Przedsprzedaż cegiełek ruszyła 18 kwietnia, można je kupować w godzinach 10-18 w siedzibie Polonii przy ulicy Broniewskiego 18.

LKS Zawisza Pajęczno 2:2 (0:2) PKS Polonia Piotrków Trybunalski
(Michał Wójcicki 60', 64' - Tomasz Wrona 7', Jakub Grzegorzewski 42')

LKS Zawisza Pajęczno: Wnuk - Błach, Brożyna, Dwornik, Grabowski (55' Wilkoszewski), Mielczarek, Okrzęsik, Pałyska, Piłatowski, Szczepański, Wójcicki.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Tworkowski - Grzegorzewski, Gul, Jakubiak, Kowalczyk (80' Cieślik), Paprocki (88' Dura), Polit, Santos, Sulikowski, Szumer, Wrona (75' Jarzembowski).