Polonia przypieczętowała awans

Strefa FM Niedziela, 08 czerwca 20145
Piłkarze Polonii z przytupem pożegnali się z piątą ligą. W ostatniej kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej „poloniści” zmierzyli się na własnym boisku z Klubem Sportowym Poświętne.
Po 21 latach Polonia wraca do IV ligiPo 21 latach Polonia wraca do IV ligi

Choć gospodarze od początku przejęli inicjatywę, to przez kilkadziesiąt minut nie mogli zdobyć bramki, defensywa gości była wyjątkowo dobrze zorganizowana, jedynym słabym punktem w bloku obronnym był bramkarz, na tej pozycji wyjątkowo wystąpił trener zespołu Mariusz Kościsty, mimo to gospodarze pokonali go dopiero w 39. minucie spotkania. Pierwszą bramkę zdobył Adrian Malicki. Chwilę później na 2:0 mógł podwyższyć Mariusz Zaor, ale nie trafił w bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Paprocki, który zauważył, że bramkarz przeciwnej drużyny za bardzo oddalił się od linii bramkowej i go przelobował.

Wydawało się, że w drugiej połowie gospodarze nadal będą dominować, tymczasem początek drugiej części meczu należał do piłkarzy z Poświętnego, którzy bezbłędnie wykorzystali dwie przeprowadzone kontry, najpierw bramkę zdobył Krzysztof Łazowski, a do remisu doprowadził Damian Dębowski. W końcu jednak gospodarze odzyskali kontrolę nad meczem. W 75. minucie spotkania Adrian Malicki wykorzystał dośrodkowanie Radosława Stolarskiego i wyprowadził Polonię na prowadzenie. Dziesięć minut później gospodarze udowodnili, że też potrafią grać z kontry, indywidualną akcję Mariusza Zaora wykończył Damian Głowacki, gospodarze nie zamierzali jednak na tym poprzestawać i zaledwie minutę później Adrian Malicki skompletował hattricka, zdobywając tym samym piątą bramkę dla Polonii. Wynik spotkania ustalił po indywidualnej akcji Mariusz Zaor, dla którego to było wyjątkowe trafienie.

- Cały mecz walczyłem, raz, drugi, trzeci, nic nie wchodziło, ale w najważniejszym momencie strzeliłem swoją 23. bramkę w tym sezonie i mam szanse na koronę króla strzelców – powiedział Mariusz Zaor.

Po meczu okolicznościowe puchary wręczyli graczom Polonii m.in. prezydent Krzysztof Chojniak oraz prezes piotrkowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Stanisław Sipa.

- 21 lat kibice Polonii czekali na awans do IV ligi, 14 lat temu Polonia zaczęła od najniższej klasy rozgrywkowej. Cieszy nas to bardzo, liczę na to, że Concordia też się utrzyma i w przyszłym sezonie będziemy mogli obejrzeć piotrkowskie derby – powiedział prezes OZPN.

Szanse na derby są coraz większe, gdyż Concordia także wygrała swój ostatni mecz, podtrzymując tym samym szanse na utrzymanie w IV lidze. W spotkaniu 35. kolejki IV ligi łódzkiej Concordia Piotrków Trybunalski wygrała z Pogonią Zduńska Wola 1:0. Przed Concordią jeszcze trzy mecze o przysłowiowe sześć punktów, ze Startem Brzeziny, Zawiszą Pajęczno i Mazovią Rawa Mazowiecka.

Tymczasem piłkarze Polonii udali się na zasłużony odpoczynek, ale sztab szkoleniowy już teraz myśli o ewentualnych wzmocnieniach.

- Już jesteśmy dogadani z trzema, czterema chłopakami, oprócz tego będziemy też sprawdzić nowych zawodników, poza tym pozyskaliśmy już jednego sponsora, pertraktujemy z kolejnym, więc myślę, że powinniśmy się bez problemu utrzymać w IV lidze – podsumował Robert Grzesiuk, trener Polonii. Jego zespół rozpocznie przygotowania do nowego sezonu już na początku lipca.

PKS Polonia Piotrków 6:2 (2:0) KS Poświętne
(Adrian Malicki 38, 76, 88, Jakub Paprocki 45, Damian Głowacki 87, Mariusz Zaor 90 – Krzysztof Łazowski 53, Damian Dębowski 55)