Polonia na fali

Strefa FM Środa, 08 kwietnia 20152
Piłkarze PKS Polonia Piotrków Trybunalski wygrali drugi mecz z rzędu, tym razem pokonali na własnym boisku Widok Skierniewice 3:1 (2:0) i umocnili się na 5. miejscu w tabeli IV ligi łódzkiej.
Adrian Malicki otworzył wynik spotkania.Adrian Malicki otworzył wynik spotkania.

Już po siedmiu minutach Polonia prowadziła 2:0, wynik spotkania otworzył Adrian Malicki, a kilka minut później drugiego gola zdobył Mariusz Zaor. W 14. minucie mogło być 3:0, ale Mariusz Zaor po podaniu Michała Grzybowskiego uderzył wprost w golkipera gości. Tuż przed końcem pierwszej połowy Polonia mogła dobić rywala, ale Tomasz Wrona i Damian Gul najwyraźniej się nie zrozumieli, bo zamiast skierować piłkę do bramki, obydwaj się na nią rzucili, w konsekwencji ta przeleciała tuż obok słupka. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Wydawało się, że w drugiej części meczu Polonia nadal będzie dominować, tymczasem to goście pierwsi zdobyli gola. W 58. minucie Łukasz Stangreciak wykończył kontrę swojego zespołu, zdobywając tym samym bramkę kontaktową. To była pierwsza i jak się później okazało ostatnia podbramkowa sytuacja zespołu ze Skierniewic. Więcej okazji mieli „poloniści”. W 61. minucie groźnym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Wrona, ale Bartłomiej Stokowski zdołał odbić piłkę. W 87. minucie bramkarz gości był już jednak bezradny, źle się ustawił, a Michał Iwańczak bez skrupułów ten błąd wykorzystał. W doliczonym czasie gry gospodarze mogli zdobyć jeszcze jedną bramkę, Damian Gul podał do Konrada Jarzembowskiego, ale ten mając przed sobą tylko bramkarza nie zdołał skierować piłki do bramki. Kilka sekund później sędzia zakończył to spotkanie.

- Ustawiłem dziś zespół bardzo ofensywnie, choć kilku zawodników usiadło na ławce rezerwowych, ponieważ chciałem sprawdzić zmienników. Kibice żądają od nas wielu bramek, dlatego wciąż szukamy optymalnego rozwiązania, myślę, że z każdym następnym meczem będzie to wyglądać coraz lepiej – powiedział po meczu Robert Grzesiuk, trener PKS Polonia Piotrków Trybunalski.

W następnej kolejce Polonia zmierzy się w Zelowie z tamtejszym Włókniarzem.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 3:1 (2:0) Widok Skierniewice

(3' Adrian Malicki, 7' Mariusz Zaor, 87' Michał Iwańczak – 58' Łukasz Stangreciak)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski – Kukułka, Santos, Grzybowski, Wrona, Gul, Basiński (46' Iwańczak), Zaor (46' Paprocki), Dura (85' Szymor), Kowalczyk, Malicki (70' Jarzembowski).

Widok Skierniewice: Stokowski – Jaworski, Sopyła, Kowalczyk, Iwanowski (86' Foks), Markowski (90' Jung), Sztocki (66' Sawicki), Wrzodak, Stangreciak, Klimczak, Karwat (77' Magdziarz).