Pogoń po raz kolejny „pogoniła” Piotrcovię

Strefa FM Środa, 20 stycznia 201619
To był zdecydowanie najsłabszy w tym roku mecz rozegrany przez Piotrcovię, w pierwszej rundzie piotrkowski zespół przegrał z Pogonią Szczecin 20:34 (7:13), niektórzy kibice myśleli, że po udanym początku drugiej rundy, mecz rewanżowy będzie wyglądał zupełnie inaczej, tymczasem Piotrcovia po raz kolejny przegrała z zespołem ze Szczecina, tym razem 18:30 (8:17), rażąc nieskutecznością i niedokładnością.
Aleksandra Kucharska była w tym meczu jedną z najskuteczniejszych zawodniczek Piotrcovii.Aleksandra Kucharska była w tym meczu jedną z najskuteczniejszych zawodniczek Piotrcovii.

Już początek tego spotkania pokazał, że to nie będzie łatwy mecz, piotrkowianki nie były w stanie skończyć akcji, tymczasem rozgrywająca Pogoni Małgorzata Stasiak nie miała z tym problemu, wyprowadzając swój zespół na dwubramkowe prowadzenie, kolejną bramkę dołożyła wkrótce potem Joanna Gadzina. Dopiero po kilku minutach pierwszą bramkę dla Piotrcovii zdobyła Aleksandra Kucharska. Jej koleżanki nie mogły się przebić przez szczelną defensywę szczecinianek, które skutecznie blokowały większość rzutów piotrkowskich zawodniczek. Najbardziej odczuła to Edyta Szymańska, która w ostatnich spotkaniach była wiodąca zawodniczką Piotrcovii, a w tym meczu trafiła do bramki rywalek tylko raz. Po dziesięciu minutach Piotrcovia przegrywała już 2:7, od tej pory Pogoń nieco zwolniła, tymczasem Piotrcovia próbowała nieco zniwelować przewagę rywalek, ale jej się to nie udało. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:17.

Po przerwie niewiele się zmieniło, Pogoń utrzymywała bezpieczną przewagę, a Piotrcovia bezskutecznie próbowała ją dogonić, ostatecznie to spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem przyjezdnych.

- Chciałyśmy powalczyć, ale niestety nie wyszło, za dużo strat i prostych błędów. Chyba trochę dało o sobie znać zmęczenie, w ciągu ostatnich czternastu dni rozegrałyśmy aż pięć spotkań, ale na początku lutego zmierzymy się z Pogonią jeszcze raz, może wtedy uda się zrewanżować – powiedziała Anna Szafnicka, rozgrywająca piotrkowskiego zespołu.

- Ewidentnie nie leży nam ten zespół, nie potrafimy sobie z nim poradzić, ani w ataku, ani w obronie, ale nie zapominajmy też z kim graliśmy, Pogoń będzie walczyć o mistrzostwo, a my o udział w fazie play-off - podsumował Michał Pastuszko, trener Piotrcovii.

Piotrcovia rozegra kolejny mecz 30 stycznia, jej rywalem będzie Energa AZS Koszalin. Ta kilkudniowa przerwa z pewnością jest piotrkowiankom potrzebna, ponieważ kluczowe mecze, decydujące o awansie do fazy play off dopiero przed nimi.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 18:30 (8:17) SPR Pogoń Baltica Szczecin

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Jurkowska, Opelt, Sarnecka – Szafnicka 5, Kucharska 4, Kopertowska 4, Wypych 3/1, Szymańska 1, Matyja 1, Ivanović.

SPR Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Wierzbicka - Stasiak 8, Zawistowska 5, Gadzina 3, Sabała 2, Noga 2, Szczecina 2, Masna 2, Koprowska 2/1, Yashchuk 1, Kochaniak 1, Zimny 1, Głowińska 1/1.