Podczas Sulejowskich Dni Pola tradycyjnie podsumowano ważne badania

Region Poniedziałek, 10 czerwca 20247
Sulejowskie Dni Pola, które już od kilkunastu lat są organizowane w miejscowej Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian, to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń rolniczych w naszym regionie. W tym roku spotkano się tam już po raz dwunasty i omówiono między innymi wyniki doświadczeń przeprowadzonych w latach 2021-2023 na terenie województwa łódzkiego. Honorowymi patronami XII edycji tego wydarzenia, które odbyło się w piątek, 7 czerwca 2024 roku, byli Piotr Łączny starosta piotrkowski oraz Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa.

Ładuję galerię...

Oprócz patronów honorowych, a więc pani burmistrz i reprezentującego starostę piotrkowskiego Bernarda Matyszewskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Piotrkowskiego, oficjalnego otwarcia XII Sulejowskich Dni Pola dokonali: Marek Mazur, wicewojewoda łódzki, profesor doktor habilitowany Henryk Bujak, dyrektor Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych, Andrzej Górczyński, członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz oczywiście doktor inżynier Przemysław Majchrowski, dyrektor sulejowskiej Stacji.

 

- Szczególnie witam naszych patronów. Chciałbym złożyć podziękowania na ręce marszałka województwa łódzkiego, który jest naszym partnerem ustawowym, jeżeli chodzi o realizację porejestrowego doświadczalnictwa odmianowego – powiedział Przemysław Majchrowski, który następnie wręczył Andrzejowi Górczyńskiemu oraz Piotrowi Wojtysiakowi, byłemu staroście piotrkowskiego, a obecnie radnemu Sejmiku Województwa Łódzkiego, publikacje pod tytułem „Wyniki Porejestrowych Doświadczeń Odmianowych w województwie łódzkim w latach 2021-2023”.

Przedstawiciele sulejowskiej SDOO od wielu lat upowszechniają wiedzę o odmianach roślin uprawnych, a czytając tę konkretną pozycję rolnicy mogą się dowiedzieć jakie odmiany najlepiej hodować na terenie województwa łódzkiego. Można to też sprawdzić na stronie internetowej Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych, a niebawem również za pośrednictwem specjalnej aplikacji.

- Witam państwa bardzo serdecznie na zawsze gościnnej ziemi sulejowskiej. My mamy bardzo duże szczęście, bo stacja doświadczalna oceny odmian znajduje się właśnie tutaj. Jest to więc wyjątkowe miejsce na wymianę doświadczeń, na dobry materiał, który dostają państwo do swoich gospodarstw rolnych. Nasza gmina jest gminą rolniczą w bardzo dużym wymiarze, w związku z tym funkcjonowanie we wzajemnej synergii jest niezwykle ważne. Tym samym otwieramy nowy rozdział w naszych relacjach gminno-doświadczalnych. Dziękuję za zaproszenie i życzę udanej wymiany doświadczeń – powiedziała Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa.

Podczas Dni Pola tradycyjnie można było się spotkać z wystawcami oraz obejrzeć miejscowe pola doświadczalne.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

DonaldZbawiciel ~DonaldZbawiciel (Gość)11.06.2024 09:06

I znów Wojtysiak na zdjęciu zapracowany człowiek tyle festynów objechać

50


Rolnik57 ~Rolnik57 (Gość)13.06.2024 23:41

A ten Dyzma co tam się obijał ? Za robotę by się wziął ...

10


sas ~sas (Gość)11.06.2024 20:28

I super . Pare dni i prozaiczne problemy mieszkańców są rozwiązywane przez Panią Burmistrz . Jak Sejmik +Powiat +Gmina będą działać razem jak teraz to będzie tylko lepiej !

11


jjh ~jjh (Gość)11.06.2024 13:15

kiedy nowa pani burmistrz pomysli o miejscach do parkowania ? notorycznie wszystko zakorkowane i tylko przybywają nowe ograniczenia

30


z Sulejowa ~z Sulejowa (Gość)11.06.2024 09:53

Może jakieś pomysły na korki w Sulejowie, hałas tirów, smród spalin i poblokowane ulice.

50


spoko ~spoko (Gość)10.06.2024 11:24

to jeszcze nie powiedzą co i za ile siać żeby to się opłacało ? dopłat brak ,ziarno za bezcen i mam jeszcze inwestować w gospodarstwo ? przeczekać ten czas i wówczas pojmę decyzje

43


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat