Plener rzeźbiarski na Podklasztorzu

Środa, 19 czerwca 20242
Z kawałka drewna można stworzyć niesamowite rzeczy, od kilku lat udowadniają to artyści, którzy uczestniczą w sulejowskich plenerach rzeźbiarskich. W tym roku przyjechali do Sulejowa już po raz ósmy. Ich pracę można podziwiać na terenie sulejowskiego Podklasztorza, przed bramą krakowską opactwa cystersów.

Ładuję galerię...

W środę (19.06.2024) artystów odwiedzili Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa oraz uczniowie Szkoły Podstawowej numer 2 w Sulejowie imienia Królowej Jadwigi, którzy przy okazji wzięli udział w warsztatach.

 

W tym roku rzeźbiarze stworzą aż dwie ławeczki, jedna będzie przedstawiać rybaka z rybą, a druga sowę z książkami oraz gitarę, ponadto wyrzeźbią figurę świętego Jana Nepomucena, patrona tonących oraz mnicha. Gotowe dzieła będziemy mogli podziwiać już w najbliższy piątek (21.06.2024).

Pracujemy codziennie do godziny 18:00, nawet 19:00. W piątek, w południe rzeźby powinny być już zrobione. Mogą dzieciaki przychodzić, bo to miłe, gdy widać zainteresowanie młodzieży, ponieważ młodych rzeźbiarzy z roku na roku jest coraz mniej, a starych ubywa. Trzeba cieszyć się, tym co jest i tworzyć dalej. Jak powiedziała moja wnuczka „dziadek to będzie rzeźbił zawsze, bo on to lubi robić – mówił Jan Milczarek z Białej, który uczestniczył w każdym z ośmiu dotychczasowych plenerów.

W tegorocznym plenerze biorą udział również: Mieczysław Woźniak z Malborka, Wojciech Grzędowski z Petrykoz oraz Marcin Różycki z Radomia.

 

źródło: UM Sulejów.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Znajomy ~Znajomy (Gość)20.06.2024 14:12

Super sprawa. Piękna pasja. Wspomnijmy przy tej okazji naszych piotrkowskich rzeźbiarzy ś.p. Mariusza Migasińskiego oraz ś.p. Stanisława Milewskiego. Odeszli za wcześnie...

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat