A właśnie wtedy – dokładnie 1 czerwca – zmieniła się lokalna rzeczywistość medialna. Wcześniej były tylko gazety, a jeśli ktoś gdzieś wypowiadał w tzw. środkach masowego przekazu nazwę „Piotrków Trybunalski" to bardzo rzadko i jedynie przy okazji ważnych wydarzeń lub tragedii. Tymczasem 1 czerwca 1992 na częstotliwości 70,1 Mhz redaktor prowadzący wypowiada słowa „Tu Radio Piotrków". Redaktorem był znany piotrkowski muzyk, prezenter i wykładowca Marek Grynkiewicz, a założycielem radia – Tomasz Stachaczyk, w przeszłości także muzyk, nauczyciel i prywatny przedsiębiorca.
Tak się zaczęło, a potem? Radio dość szybko staje się nie tylko firmą, ale wręcz instytucją informując, prezentując, pomagając ale i współorganizując duże plenerowe imprezy. Np. w 1994 „Urodziny Radia Piotrków" zapoczątkowały trzydniowe „Dni Miasta". Rozegrany na nieistniejącym dziś Stadionie XXXV-lecia piłkarski mecz pracowników Radia Piotrków z Radiem Bełchatów ogląda prawie 10 tysięcy ludzi!
Pierwsze dwa lata działalności to czas...piracki, ale nie ma w tym winy założyciela: po prostu tempo zmian było szybsze niż prawo. A kiedy to się zmieniło, Radio Piotrków jako jedno z pierwszych 16 w kraju otrzymało oficjalną koncesję na nadawanie. Potem zmieniało częstotliwości, siedzibę (z Al. 3-go Maja 4 na Jagiellońską 7) i jeden, jedyny raz nazwę: od 1 września 2006 jest Radiem Strefa Fm Piotrków.
Nadaje 24 godziny na dobę. Nadal przede wszystkim informuje, prezentuje, nagłaśnia i pomaga. A przy okazji swoich 29. urodzin także dziękuje wszystkim Słuchaczkom i Słuchaczom, bo bez nich nie byłoby żadnych urodzin.