Piotrkowscy zapaśnicy na razie bez przepustek do Rio

Strefa FM Wtorek, 08 września 201510
Piotrkowskim zapaśnikom nie udało się wywalczyć awansu do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, Mateusz Bernatek i Radosław Grzybicki walczyli o przepustki do Rio podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Zapasach w Stylu Klasycznym, które odbywają się w Las Vegas, obydwaj stoczyli swoje walki poniedziałek w nocy (czasu polskiego). Teraz swojej szansy muszą szukać w kolejnych turniejach.

Mateusz Bernatek, walczący w kat. 66 kg, zakończył swój udział w Mistrzostwach Świata na 1/8 finału.  W pierwszym pojedynku pokonał Włocha Davide Sascavilla 4-0 (8-0), w 1/16 finału Polak zmierzył się z Japończykiem Izumi Takeshi, tę walkę zapaśnik Atletycznego Klubu Sporotwego wygrał 3-1 (4-3), w 1/8 finału piotrkowianin musiał jednak uznać wyższość Chorwata Dominika Etlingera, przegrywając tę walkę 1-3 (1-8).

Nieco gorzej poszło rywalizującemu w kat. 98 kg Radkowi Grzybickiemu, w 1/16 finału pokonał go Bułgar Elis Guri, który wygrał 3-0 (3-0).

Piotrkowscy zapaśnicy będą mieli jeszcze kilka szans, żeby wywalczyć olimpijskie kwalifikacje, najbliższa już w kwietniu podczas Kontynentalnego Turnieju Kwalifikacyjnego, który odbędzie się w serbskim mieście Zrenjanin. Przepustkę do Rio wywalczą tam dwaj najlepsi zawodnicy w każdej z 18 olimpijskich kategorii wagowych.