Piotrkowscy geniusze nagrodzeni

Tydzień Trybunalski Wtorek, 21 czerwca 201120

Kilkudziesięciu uczniów piotrkowskich szkół odebrało dziś nagrody i gratulacje za najlepsze wyniki w nauce i obywatelską postawę.
Piotrkowscy geniusze nagrodzeni
fot. J.Mizera

Uroczystość odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie zebrała się sześćdziesiątka najlepszych wraz z nauczycielami i dyrektorami szkół. Uczniowie odebrali gratulacje z rąk prezydenta miasta Krzysztofa Chojniaka.

 - W przeddzień zakończenia roku szkolnego spotykamy się ze szczególną grupą - najlepszymi z poszczególnych szkół. Jedna grupa to absolwenci, druga to najlepsi uczniowie, którzy jeszcze szkoły nie kończą. Składam wam najserdeczniejsze gratulacje, a jednocześnie słowa uznania i podziękowania za waszą postawę, trud, wysiłek, który podejmujecie z myślą o własnej przyszłości. Jestem przekonany, że to zaprocentuje, najpierw jeśli chodzi o dobrą szkołę, później pracę, realizację planów i marzeń - mówił prezydent Chojniak.

Jak zwykle mocną reprezentacją wyróżniała się grupa z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. Dyrektor szkoły Henryk Michalski pękał z dumy. - Reprezentacja I Liceum wyjątkowo w tym roku jest 3-osobowa. Musiałem skonsultować się z organem prowadzącym, bo dwie absolwentki uzyskały taką samą średnią - 5,17. Wśród absolwentek zwróciłbym uwagę na Jolę Gajewską, która jest perełką naszych szkół. Jola jest podwójną laureatką olimpiady teologicznej, olimpiady literatury języka polskiego oraz zwyciężczynią VI Dyktanda Trybunalskiego. Towarzyszy jej dziś Kasia Kotas z klasy biologiczno-chemicznej. Wśród najlepszych jest też Hela Dziubecka - uczennica klasy matematyczno-informatycznej. Hela w tym roku została laureatką międzynarodowego konkursu Kangur z najwyższym wynikiem w województwie (okazała się nawet lepsza od naszego dotychczasowego geniusza Piotrka Jaszkowskiego). Hela jest w dodatku osobą niesamowicie zaangażowaną społecznie, uzyskała średnią 5,21, więc jak najbardziej wyróżnienie jej się należy.

Według dyrektora Michalskiego najlepszymi humanistami są paradoksalnie uczniowie klas o profilu matematyczno-fizycznym i matematyczno-informatycznym, a Jola Gajewska zdaje się potwierdzać tę teorię. - Było dosyć trudno, bo jednocześnie trwały przygotowania do matury, do olimpiady i na naukę przedmiotów szkolnych trochę mniej czasu zostawało. Właściwie od gimnazjum miałam zainteresowania humanistyczne - mówiła jedna z najlepszych uczennic Chrobrego. Jola wybrała studia prawnicze lub międzywydziałowe humanistyczne (w Poznaniu lub Wrocławiu).


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

polityka ~polityka (Gość)24.06.2011 08:43

Bo polityka bez zasad, bez wierności podstawom, bez ideowości staje się prostytucją i demoralizacją władzy, władzy na każdym szczeblu.

10


czerwonawy ~czerwonawy (Gość)24.06.2011 07:49

Chojniak często na tej stronie jest określany jako Pobozny. To jak to się dzieje że współpracowników dobiera sobie z czerwonych i różowych? Poplątanie z pomieszaniem. Najważniejsze są stołki i kasa czyli władza, władza, władza i pieniądze, pieniądze, pieniądze.

00


dociekliwy ~dociekliwy (Gość)22.06.2011 20:44

P.madox odsysyłasz do tabel ale one jakieś nie do końca do informowane, podzielone na dwa rodzaje nagrodzonych, pomieszane? Zupełnie nie pojmuję? Dlaczego wśród nagrodzonych brak jest najlepszych szkół - podstawowej i gimnazjum z Piotrkowa to jest: podstawówki i gimnazjum z Zespołu Szkół Świętego Jana Bosko? Miały one najlepsze wyniki z egzaminów podstawówek i gimnazjów w P.T. Myślę, że po dwoje uczniów miało równorzędne wyniki z nagrodzonymi. I Wy dyskutanci na tej stronie piszecie o p.prezydencie Chojniaku per Pobożny, a nie uhonorował katolickich uczniów z katolickiej szkoły? Co jest grane? Chyba jest nie taki do końca Pobożny.

00


luzik ~luzik (Gość)22.06.2011 11:53

"R." napisał(a):
wolę, żeby w przyszłości leczyła mnie czy uczyła moje dzieci Jola Gajewska, podwójna laureatka olimpiady teologicznej


Trzy zdrowaśki - na grypę, litania do ... - na żółtaczkę, maczanie w wodzie święconej - na świerzb.
Pielgrzymka do ziemi świętej - na koklusz.
Takie będą recepty !!! Znikną apteki, a recepty będą do zrealizowania w zachrystii...

00


niedobry ~niedobry (Gość)22.06.2011 11:40

I co z tego że naczyciel w wieku emerytalny co z tego że samotna matka zwolnić i już to samo jest w urzędzie miata a reszta ma sidzieć cicho bo jak sie nie podoba prosze sie zwolnić a "kochany"pracodawca przyjmie znajomków do pracy za ciebie a ty dostaniesz wilczy bilet na miasto PIOTRKÓW

00


mama ~mama (Gość)21.06.2011 23:53

"lysy-50" napisał(a):
"Nagrody" pożal się Boże - książki "Pan Tadeusz", rzeczywiście się pan Prezydent "postarał" i "zmotywował" do dalsze pracy. Śmiechu warte Prezydencie.


No fakt moja curóchna do domu wróciła z książką bez sensu przecież dziewczyna toby dzisiaj coś normalnego chciała nie wiem może jakieś em pe trójke albo cuś w podobie no na co komu pan tadeusz bez przesady

00


R. ~R. (Gość)21.06.2011 23:30

"nauczyciel" napisał(a):
Zdawalność 100% w I LO, czy zdawalność nawet na poziomie 75% w szkole, do której gimnazjaliści przyszli z dwójami i trójami???


To do liceum przyjmowani są gimnazjaliści, którzy na świadectwie końcowym w gimnazjum mieli dwóje i tróje?!!!! I to mają być w przyszłości nauczyciele, inżynierowie, prawnicy, lekarze itp.? Skoro tak, to ja dziękuję bardzo, ale mimo wszystko wolę, żeby w przyszłości leczyła mnie czy uczyła moje dzieci Jola Gajewska, podwójna laureatka olimpiady teologicznej i absolwentka znienawidzonego Chrobrego.

00


łysy 50 ~łysy 50 (Gość)21.06.2011 21:43

"Nagrody" pożal się Boże - książki "Pan Tadeusz", rzeczywiście się pan Prezydent "postarał" i "zmotywował" do dalsze pracy. Śmiechu warte Prezydencie.

00


maddox ~maddox (Gość)21.06.2011 19:12

"m_acie_k" napisał(a):
Nie byłem (chyba na szczęście) świadkiem takiego sposobu działania w Chrobrym :P W mojej klasie - przynajmniej w moim roczniku, nie znalazł się żaden ulubieniec nauczycieli, pomimo faktu niewątpliwego znaczenia rodziców kolegów i koleżanek. Ale to był jeszcze okres dyrektorstwa fizyka, a nie nauczyciela historii czy tam polskiego. Właśnie ta kwestia ma ogromne znaczenie. Nie wyobrażam sobie żeby p. Wiewióra gadał takie farmazony jak obecny dyrektor.


Wiesz, ja nie twierdzę że tak jest. Tylko ilustruję czemu to nie może być obiektywny sposób porównania poziomu szkół.

"m_acie_k" napisał(a):
Tyle, że potem przychodzi rzeczywistość i wybiera się polibudę


"Piwo, wóda, POLIBUDA! Seks, muzyka, POLITECHNIKA!" ;)

00


m_acie_k ~m_acie_k (Gość)21.06.2011 18:52

"maddox" napisał(a):
Wystarczy wytypować jednego, czy dwóch dobrych (żeby się nikt nie czepiał) uczniów w szkole i naciągać im oceny z różnych przedmiotów


Nie byłem (chyba na szczęście) świadkiem takiego sposobu działania w Chrobrym :P W mojej klasie - przynajmniej w moim roczniku, nie znalazł się żaden ulubieniec nauczycieli, pomimo faktu niewątpliwego znaczenia rodziców kolegów i koleżanek. Ale to był jeszcze okres dyrektorstwa fizyka, a nie nauczyciela historii czy tam polskiego. Właśnie ta kwestia ma ogromne znaczenie. Nie wyobrażam sobie żeby p. Wiewióra gadał takie farmazony jak obecny dyrektor.

"maddox" napisał(a):
Efekt tego jest taki, że tacy humaniści goniący za prestiżem klas mat-inf czy mat-fiz zajmują miejsce prawdziwym umysłom ścisłym


W stu procentach się zgadzam :D Sam na maturze zdawałem historię :P Tyle, że potem przychodzi rzeczywistość i wybiera się polibudę, bo dorosłość to nie zabawy w humanizm :P Szkoda tylko, że nadal większość wybiera model zachodni, a nie dalekowschodni - uniwerek zamiast politechniki.

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat