Piotrkowianin znów tylko remisuje

Strefa FM Sobota, 22 października 201114
Po raz drugi z rzędu Piotrkowianin tylko zremisował wygrany mecz. Nasi zawodnicy podzielili się punktami z Olimpią Piekary Śląskie. Na 50 sekund przed końcem meczu było 28:26 dla gospodarzy, którzy byli na dodatek przy piłce. Piotrkowianin nie potrafił jednak utrzymać przewagi i spotkanie zakończyło się remisem.

Podobnie jak przed tygodniem Piotrkowianin zaczął świetnie i w 11. minucie po bramce Wojciecha Trojanowskiego prowadził 6:1. Goście zaczęli jednak odrabiać te straty. Gdyby nie świetnie interweniujący Patryk Wnuk już do przerwy mógł być przynajmniej remis. Do szatni Piotrkowianin zszedł jednak z dwubramkowym prowadzeniem 16:14. W drugiej połowie gra była niezwykle nerwowa. Nasi zawodnicy popełniali wiele prostych błędów.

W 50. minucie Olimpia objęła nawet prowadzenie. Po bramce niezwykle skutecznego Damiana Biernackiego było 23:22 dla gości. Piotrkowianin odzyskał jednak rytm gry i w 58. minucie Maciej Pilitowski rzucił bramkę dającą prowadzenie 28:26. Końcówka to jednak koszmar Piotrkowianina. Dawid Biskup oddaje zbyt szybko rzut na bramkę i Olimpia za chwilę przegrywa już tylko 27:28 (bramkę rzuca Mariusz Kempys). Na 15. sekund przed końcem dwustuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Marek Daćko. W odpowiedzi Biernacki zdobywa wyrównującego gola i to co wydawało się niemożliwe staje się realne.

Piotrkowianin - Olimpia Piekary Śląskie 28:28 (16:14)