Piotrkowianin wyszarpał zwycięstwo. Ósemka coraz bardziej realna

Strefa FM Sobota, 15 grudnia 20123
Piłkarze ręczni Piotrkowianina pokonali we własnej hali Gaz-System Pogoń Szczecin 30:26 (14:13) w spotkaniu 13. kolejki Superligi PGNiG. To pierwsza wygrana dla Tadeusza Jednoroga w roli trenera Piotrkowianina.

Do 20. minuty stroną przeważającą był zespół gości. Wtedy po bramce Bartosza Konitza Gaz-System Pogoń prowadziła 10:7. Od tego momentu nasi zawodnicy zaczęli grać skuteczniej zarówno w obronie jak i ataku. Już w 24. minucie był remis 11:11, a na przerwę Piotrkowianin zszedł z jednobramkową przewagą 14:13.

Od stanu 15:15 (33. minuta) Piotrkowianin rzucił aż pięć bramek z rzędu. Goście próbowali odrobić straty, ale nie pozwalali im na to: kapitalnie broniący Piotr Ner oraz Michał Krawczyk, który zaskakiwał celnymi rzutami z drugiej linii. Kiedy w 50. minucie po bramce Wojciecha Trojanowskiego było 26:20 stało się jasne, że dwa punkty zostaną w Piotrkowie.

- Udało nam się pokonać silnego rywala i bardzo się z tego cieszymy. Na pewno będziemy mieli spokojniejsze święta. Jeśli chodzi o moją grę w bramce to jest to również duża zasługa kolegów, którzy świetnie popracowali w defensywie. Sprawiliśmy dziś niespodziankę bo Gaz-System Pogoń ma w swoim składzie wielu szczypiornistów z reprezentacyjną przeszłością. My zagraliśmy jednak z dużym zaangażowaniem i cieszymy się z dwóch punktów - powiedział po spotkaniu Piotr Ner.

Piotrkowianin - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:26 (14:13)

Piotrkowianin: Ner, Wnuk - Mróz, Daćko 8, Miszka 2, Trojanowski 4/2, Różański, Matyjasik 3, Skalski, Iskra 2, Pilitowski 5, Pożarek, Krawczyk 6.
Trener: Tadeusz Jednoróg
Kary: 12 min