Piotrkowianin wygrał na wyjeździe z Handball Stalą Mielec

Piotrkowianin Sobota, 12 lutego 20225
Piotrkowianin z kolejnym kompletem punktów. Zespół z Piotrkowa bardzo pewnie pokonał przedostatnią w ligowej tabeli Handball Stal Mielec w meczu 15. Serii PGNiG Superligi. To druga w tym sezonie wygrana z rywalem z Mielca i drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo w 2022 roku.

Trener Bartosz Jurecki przed spotkaniem mówił o tym, że rywala absolutnie nie można zlekceważyć. Handball Stal wygrała przed tygodniem z Zagłębiem Lubin, a bardzo dobrze grała dwójka nowych zawodników. Piotrkowianin, jak podkreślał szkoleniowiec, zagrał jednak swoją piłkę ręczną i to przełożyło się na wynik.

Tylko pierwsze minuty były wyrównane. Później drużyna gości zaczęła budować sobie przewagę. W 15. minucie po trafieniu Kamila Sadowskiego było 8:6, a na minutę przed końcem pierwszej połowy, kiedy do bramki rywal rzucił z karnego Piotr Jędraszczyk, 14:10 dla Piotrkowianina. Do przerwy zespół z Piotrkowa prowadził trzema trafieniami.

W drugiej połowie Handball Stal próbowała jeszcze odwrócić losy meczu, ale nasz zespół nawet przez moment nie pozwolił rywalowi na złapanie kontaktu. Jeszcze powiększył przewagę, która momentami wynosiła 6-7 bramek. Piotrkowianin grał skutecznie i bardzo dobrze w obronie. Dopiero w końcówce, kiedy końcowy wynik był już przesądzony, pozwolił rywalowi odrobić nieco strat. Wygrał ostatecznie 30:25 i dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty. To dziewiąta wygrana w sezonie.

Handball Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 25:30 (11:14)

Handball Stal Mielec: Dekarz, Procho – Wojdak, Wołyncew, Smolikow, Sobut, Graczyk, Nowak Puljizović, Osmola, Nikolić, Wilk, Krupa, Pribanić, Misiejuk.

Trener: Rafał Gliński.

Piotrkowianin: Kot, Chmurski, Ligarzewski – Babicz, Surosz, Stolarski, Musiołek, Sadowski, Jędraszczyk, Wawrzyniak, Szopa, Mastalerz, Swat, Pacześny, Doniecki, Pożarek.

Trener: Bartosz Jurecki.