Piotrkowianin się zrehabilitował, Piotrcovia znów zwycięska

Strefa FM Niedziela, 14 lutego 201610
Obydwa piotrkowskie zespoły wygrały swoje sobotnie mecze, Piotrcovia jedną bramką pokonała AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 27:26 (11:15), natomiast Piotrkowianin zdeklasował KSSPR Końskie wygrywając 41:26 (21:12), piotrkowscy szczypiorniści zrehabilitowali się tym samym za ubiegłotygodniową porażkę w Przemyślu.
Mateusz Góralski był w tym meczu jednym z najskuteczniejszych zawodników Piotrkowianina. Fot. K. Betnerowicz.Mateusz Góralski był w tym meczu jednym z najskuteczniejszych zawodników Piotrkowianina. Fot. K. Betnerowicz.

Jako pierwsze na parkiet wybiegły piotrkowianki, po pierwszej połowie przegrywały czterema bramkami, ale po przerwie zagrały dużo lepiej, niemal perfekcyjnie, najpierw doprowadziły do remisu, a później objęły prowadzenie i ostatecznie wygrały 27:26. Dzięki temu zwycięstwu Piotrcovia umocniła się na siódmym miejscu w tabeli PGNiG Superligi. W sobotę, 20 lutego do Piotrkowa przyjedzie MKS Selgros Lublin.

Pierwszoligowy Piotrkowianin obronił natomiast pozycję lidera swojej grupy, w meczu z KSSPR Końskie podopieczni trenera Rafała Przybylskiego pokazali wszystkie swoje atuty i zdeklasowali rywala. Tylko początek tego spotkania był w miarę wyrównany, po dwóch minutach Piotrkowianin wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, ale chwilę później goście zdołali wyrównać, w tym momencie piotrkowski zespół znacznie przyśpieszył i po kilkunastu minutach było już 14:3, duża w tym zasługa Artura Banisza, który „zamurował” piotrkowską bramkę”. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21:12.

Po przerwie trener Rafał Przybylski wprowadził na boisko zmienników, którzy konsekwentnie powiększali przewagę swojego zespołu. Ostatecznie to spotkanie zakończyło się wynikiem 41:26.

- Na pewno potrzebowaliśmy takiego meczu, po przegranej w Przemyślu, gdzie zagraliśmy naprawdę słabo, zamierzamy wygrać wszystkie pozostałe mecze – powiedział po spotkaniu Mateusz Góralski.

- To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, diametralnie inny od tego poprzedniego, mam nadzieję, że będziemy grać tak już do końca tej rundy. Oby tak dalej – podsumował Rafał Przybylski, trener piotrkowskiego zespołu.

Kolejnym rywalem Piotrkowianina będzie MTS Chrzanów, ten mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 lutego.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 26:27 (15:11) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Kajumowa, Dobrowolska - Siódmiak 5, Kalska 5, Dąbrowska 4, Stachowska 4, Jurczyk 3, Pasternak 2, Tomczyk 2, Skonieczna 1 oraz Lipska, Ciura, Klonowska, Karwecka.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Jurkowska - Szymańska 8, Kopertowska 8, Wypych 5, Jałoszewska 2, Ivanović 2, Kucharska 1, Sobińska 1 oraz Belmas.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 41:26 (21:12) KSSPR Końskie

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Procho, Pietruszka - Góralski 7, Surosz 7, Mróz 5, Pakulski 5, Zinchuk 3, Swat 3/1, Pożarek 4, Iskra 2, Woynowski 1, Chełmiński 1, Cichocki 1, Pacześny 1, Wędrak 1.

KSSPR Końskie: Wnuk, Szot - Tomasz Napierała 7/2, Michał Napierała 5/3, Jamioł 5, Bąk 4, Szczepanik 2, Mastalerz, Janus, Słonicki, Pilarski, Rurasz, Matyjasik 1.