Piotrkowianin przegrał wygrany mecz

Strefa FM Sobota, 10 listopada 20123
Ze spuszczonymi głowami opuszczali plac gry piłkarze ręczni Piotrkowianina. Zespół Krzysztofa Przybylskiego przegrał przed własną publicznością arcyważny mecz 8. kolejki Superligi PGNiG z Zagłębiem Lubin 32:36 (17:15). Do 40. minuty nic nie wskazywało na porażkę naszej drużyny.

Mecz rozpoczął się dla Piotrkowianina znakomicie. Już w 4. minucie nasz zespół prowadził 3:0. Zagłębie szybko jednak doprowadziło do wyrównania i 10. minucie po trafieniu Michała Bartczaka było 4:4. Przez kilka minut wynik oscylował wokół remisu, a później znów 2-3 bramkową przewagę posiadał zespół Krzysztofa Przybylskiego. Do przerwy było 17:15, ale to prowadzenie mogło być jeszcze wyższe gdyby nie kilka zmarnowanych stuprocentowych sytuacji (dwa razy Maciej Pilitowski przegrał pojedynek sam na sam z Adamem Malcherem).

Po wznowieniu gry Piotrkowianin grał jeszcze lepiej niż w pierwszej odsłonie spotkania. Niestety tylko przez 12 minut. Wówczas to przy stanie 25:19 i podwójnym osłabieniu Zagłębia zaczęło się coś, o czym wszyscy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Lubinianie zaczęli odrabiać straty, a nasi zawodnicy popełniali proste błędy w ataku i obronie. W 47. minucie było już 27:27, a po chwili goście wyszli na pierwsze prowadzenie 29:28 po rzucie Dawida Przysieka. Piotrkowianin próbował jeszcze zatrzymać gości, doprowadzając dwukrotnie do remisu, ale od stanu 30:30 (52. minuta) rzucił już tylko dwa gole. Zagłębie uczyniło to aż sześciokrotnie i wywiozło z Piotrkowa bezcenne punkty. Punkty, które mogą okazać się niesamowicie ważne w obliczu walki o play-offy.

PIOTRKOWIANIN - ZAGŁĘBIE LUBIN 32:36 (17:15)
PIOTRKOWIANIN: Ner, Wnuk - Mróz 2, Daćko 4, Tórz 2, Miszka 2/1, Woynowski 6, Trojanowski 8/3, Różański, Matyjasik, Skalski, Iskra 1, Pilitowski 6, Pożarek, Krawczyk 1.
Trener: Krzysztof Przybylski
Kary: 12 min