Piotrkowianin przegrał w pojedynku bieniaminków

Strefa FM Czwartek, 15 września 201649
W środę Piotrkowianin rozegrał pierwszy w tym sezonie ligowy mecz we własnej hali, Wybrzeże Gdańsk okazało się jednak zbyt wymagającym rywalem i wygrało ten mecz 28:25 (19:10), gdyby w pierwszej połowie piotrkowianie zagrali tak jak w drugiej, ten mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej.

O początku tego spotkania szczypiorniści Piotrkowianina powinni jak najszybciej zapomnieć, już po dziesięciu minutach przegrywali 1:8, a po kwadransie Wybrzeże odskoczyło na dziesięć bramek, najwierniejsi kibice podkreślali, że nie przypominają sobie, aby podczas meczów w Hali Relax jakiś zespół tak szybko wypracował tak dużą przewagę, zastrzeżeń nie można mieć właściwie tylko do dwóch zawodników bramkarza Damiana Procho, który kilka razy uratował swój zespół przed stratą kolejnej bramki i Piotra Swata, skrzydłowy Piotrkowianina był bardzo aktywny i to przede wszystkim dzięki jego akcjom goście nie zdołali wypracować większej przewagi, ostatecznie ta część spotkania zakończyła się wynikiem 10:19.

Po przerwie piotrkowianie systematycznie niwelowali przewagę, grali bardziej konsekwentnie w obronie i skuteczniej w ataku, najskuteczniejszy w tej części meczu był Krystian Wędrak, który czterokrotnie trafił do bramki rywala. W 58. minucie spotkania Tomasz Mróz zdobył 25. bramkę dla swojego zespołu, w tym momencie goście mieli już tylko dwie bramki przewagi i wydawało się, że mogą jeszcze dogonić gdańszczan, ale wkrótce potem Łukasz Rogulski zdobył kolejną bramkę dla Wybrzeża, ustalając tym samym wynik tego meczu.

- Nie wiem dlaczego tak fatalnie rozpoczęliśmy to spotkanie, to był pierwszy mecz we własnej hali i być może zawodnicy nie poradzili sobie ze stresem, ale to ich nie tłumaczy. W pierwszej połowie nasi rywale wypracowali zbyt dużą przewagę i nie zdołaliśmy ich już dogonić. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu dużo gorzej zagraliśmy w pierwszej połowie i to trzeba zmienić – powiedział po meczu Rafał Przybylski, trener Piotrkowianina.

- Straciliśmy bardzo ważne dwa punkty i to na własnym boisku, ale musimy przetrawić tę porażkę i gramy dalej, przed nami kolejny mecz, tym razem z najlepszą drużyną w Europie, jedno jest pewne musimy lepiej zacząć to spotkanie niż poprzednie – podsumował Piotr Swat, skrzydłowy Piotrkowianina.

Mecz Vive Tauron Kielce – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski już w najbliższą sobotę o 18.30 w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 25:28 (10:19) Wybrzeże Gdańsk

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Banisz, Procho - Swat 4, Wędrak 4, Nastaj 3, Zinchuk 3, Makowiejew 3, Woynowski 2, Mróz 2, Góralski 1, Krawczenko 1, Tórz 1, Pacześny 1, Iskra, Pożarek.

Wybrzeże Gdańsk: Suchowicz, Pieńczewski - Oliveira 6, Prymlewicz 6, Rogulski 5, Wróbel 4, Kostrzewa 3, Podobas, Skwierawski 1/1, Bednarek 1, Sulej 1, Kondratiuk 1/1, Kornecki, Wróbel, Salacz.