Piotrkowianin pokonał Viret CMC Zawiercie

Strefa FM Poniedziałek, 19 września 20112
Zwycięstwem 36:31 Piotrkowianina nad ligowym beniaminkiem Viretem CMC Zawiercie zakończyło się spotkanie 1. kolejki I ligi (grupa B). Pierwsza połowa niespodziewanie należała do gości i dopiero w drugiej połowie nasi szczypiorniści zaczęli dyktować warunki na boisku.

Faworyt tego meczu mógł być tylko jeden - zespół Piotrkowianina. Początek spotkania należał jednak do zawiercian. Ambitnie grający goście prowadzili w 13. minucie 9:4. Zdenerwowany Krzysztof Przybylski poprosił w tym momencie o przerwę i to poskutkowało. Nasi zawodnicy zaczęli grać mniej nerwowo oraz zdecydowanie skuteczniej zarówno w ataku jak i obronie. Pierwsza połowa zakończyła się minimalną wygraną Viretu 19:18. W drugiej połowie niespodzianki już być nie mogło. Piotrkowianin szybko wyszedł na kilkubramkowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania.

- Aby wygrać za tydzień w Końskich trzeba zagrać zdecydowanie lepiej bo w naszej grze dzisiaj było widać spore rezerwy. Musimy się od wtorku wziąć poważnie do pracy - skomentował spotkanie nasz skrzydłowy Przemysław Matyjasik

Piotrkowianin - Viret CMC Zawiercie 36:31 (18:19)