Piotrkowianin nadal niepokonany u siebie, Piotrcovia przegrała z mistrzem Polski

Strefa FM Niedziela, 15 października 201716
Obydwa zespoły rozpoczęły swoje spotkania w sobotę o godzinie 18.00, Piotrcovia w Gdyni, a Piotrkowianin w Piotrkowie. Przed trudniejszym wyzwaniem stanęły piotrkowianki, które zmierzyły się z mistrzem Polski, ostatecznie Vistal wygrał ten mecz 28:24 (15:13). Wygrał za to Piotrkowianin, który pokonał we własnej hali zespół Meble Wójcik Elbląg 31:26 (14:7). W tym sezonie żaden zespół jeszcze Piotrkowianina w Hali Relax nie pokonał.

Faworytem meczu w Gdyni oczywiście był Vistal, mimo to w pierwszej połowie piotrkowianki prowadziły z tym zespołem wyrównany bój, jeszcze w 20. minucie był remis (10:10), później to gospodynie przejęły inicjatywę i objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca. 21 października Piotrcovia zmierzy się z kolejnym zespołem z Wybrzeża, tym razem ich rywalem będzie SPR Pogoń Szczecin. Początek tego spotkania o godzinie 17.00.

Piotrkowianin również zmierzył się z rywalem z północy, ale zawodnicy zespołu Meble Wójcik Elbląg tylko na początku byli w stanie dorównać piotrkowskiej drużynie. Później przez pięć minut podopieczni Dmytro Zinchuka zdobyli pięć bramek z rzędu i po kwadransie prowadzili już 8:3, a do przerwy 14:7. Po zmianie stron goście próbowali zniwelować tę stratę, ale pomimo kilkukrotnej gry w podwójnej przewadze, nie byli w stanie.

- W tym sezonie jeszcze we własnej hali nie przegraliśmy, oby to trwało jak najdłużej, dzisiaj świetnie zagraliśmy w obronie, w ataku zresztą też, ponieważ zdobyliśmy ponad 30 bramek. W drugiej połowie w defensywie mogło być trochę lepiej, ale liczy się zwycięstwo – powiedział Piotr Swat.

Trener Dmytro Zinchuk daje coraz więcej szans młodym zawodnikom, a ci odwdzięczają się coraz lepszą grą, na przykład w końcówce meczu Piotr Rutkowski popisał się kapitalną asystą przy bramce Adama Pacześnego.

- W dwóch poprzednich meczach po wejściu na boisko od razu dostałem dwuminutową karę, takie błędy nie powinny mi się zdarzać, ale cały czas uczę się gry w Superlidze. Ciężko pracuję na treningach i lepiej rozumiem się z kolegami i powoli widać efekty – powiedział Piotr Rutkowski.

Już w środę, 18 października Piotrkowianin rozegra kolejny mecz w Hali Relax. Do Piotrkowa przyjedzie wówczas MMTS Kwidzyn, to spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30.

Vistal Gdynia 28 : 24 (15:13) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka, Kopertowska 7, Wypych 6, Despodovska 4, Wyrzychowska 2, Belmas 1, Ivanovic 1, Matyja 1, Klonowska 1, Kucharska 1, Marszałek, Cygan, Wasilewska.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 31:26 (14:7) Meble Wójcik Elbląg

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Schodowski - Mróz 6, Iskra 5, Tórz 4, Pacześny 4, Surosz 3, Woynowski 3, Swat 2, Makowiejew 2, Góralski 1, Andreou 1, Urbański, Pożarek, Rutkowski.