Advertisement

Piotrkowianie ponownie wystartują w Tour de Pologne

Strefa FM Niedziela, 02 sierpnia 201556552
W niedzielę wystartował 72. Tour de Pologne, tymczasem już za kilka dni reprezentanci grupy kolarskiej Piotrkowskie Kolarstwo Szosowe po raz szósty wezmą udział w Tour de Pologne Amatorów. Podobnie jak przed rokiem trybunalski gród będzie reprezentować 16 kolarzy. W niedzielę przeprowadzili ostatni grupowy trening, podczas którego pokonali ponad sto kilometrów, podczas piątkowego wyścigu dystans będzie kilkukrotnie krótszy, kolarze będą mieli do pokonania 38 km.

Ładuję galerię...

W pierwszej edycji Tour de Pologne Amatorów wystartowało dwóch piotrkowian Grzegorz Mogiła i Roman Śpiewak, w tych roku jest ich już szesnastu. Wszyscy zamierzają walczyć o jak najlepsze miejsca.

 

- Czesław Lang wytyczył bardzo ciekawą trasę, z Bukowiny do Poronina, Zębu, Białego Dunajca i z powrotem do Bukowiny. Przygotowywaliśmy się do tego wyścigu cały rok. Po wyścigu będziemy kibicować naszemu mistrzowi Świata Michałowi Kwiatkowskiemu – powiedział Grzegorz Mogiła, kapitan GK Piotrkowskie Kolarstwo Szosowe

 

W ubiegłym roku najlepiej z piotrkowian zaprezentował się Cezary Senderecki, były zawodnik Startu Piotrków zajął ostatecznie 114. miejsce w ogólne klasyfikacji, w tym roku chciałby ten wynik poprawić.

 

- Nie można zostać w tyle na pierwszym podjeździe w Zębie, trzeba go szybko pokonać, to pozwoli utrzymać się w czołówce – powiedział Cezary Senderecki.

 

Jednym z tych, którzy będą narzucać tempo piotrkowskiej grupy ma być jej najmłodszy członek Paweł Ratalewski.

 

- To bardzo krótki dystans, dlatego trzeba zacząć bardzo dynamicznie, później będziemy się oszczędzać – dodaje Paweł Ratalewski.

 

Tradycyjnie już piotrkowscy kolarze mogą liczyć na wsparcie piotrkowskiego magistratu, w zamian prezydent Krzysztof Chojniak otrzymał od nich okolicznościową koszulkę.

 

- Staramy się im pomagać, ponieważ promują Piotrków Trybunalski. Na ich koszulkach jest logo i nazwa miasta. To miłe, że ludzie, którzy kiedyś aktywnie uprawiali kolarstwo nie zapominają o swoje pasji, a także o swoim mieście – podsumował prezydent.

 

Tour de Pologne Amatorów rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 09.45 w Bukowinie Tatrzańskiej. Trzymamy kciuki.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

i jak tam było ~i jak tam było (Gość)16.08.2015 17:11

Wyścig Dookoła Polski na siodełku i dwóch pedałach zakończony! Ale wyników naszych królów szprych i szytki nie widzę i nie słyszę. Czyżby nikt z 16 nie dojechał do mety? A jak dojechali to z jakimi czasami i na jakich miejscach generalce i w poszczególnych kategoriach? Tak więcej info na ten drażliwy temat dwóch pedałów, szprych, przerzutek i siodełek.

00


DżagaRaga DżagaRagaranga03.08.2015 15:12

Kepasa już składaka odszykował.

24


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat