Piotrcovii zabrakło skuteczności Piotrkowianina

Strefa FM Niedziela, 15 listopada 201517
Kilkunastodniowa przerwa w rozgrywkach najwyraźniej Piotrcovii nie pomogła, w niedzielę piotrkowski zespół przegrał ze Startem Elbląg 24:35 (11:17)., tymczasem Piotrkowianin po raz drugi w tym sezonie przekroczył barierę 40 rzuconych bramek, tym razem pokonał MOSiR Bochnia 42:27 (25:9).

Piotrcovia prowadziła w meczu z elbląskim zespołem tylko przez chwilę, po trafieniu na 1:0 Edyty Szymańskiej, elblążanki jednak szybko wyrównały, a później objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:17.

Po przerwie piotrkowianki zagrały jeszcze gorzej, zwłaszcza w ofensywie, nie potrafiły znaleźć sposobu na świetnie dysponowaną tego dnia bramkarkę rywalek, Sołomiję Szywierską. Kwadrans przed końcem spotkania przewaga Startu wynosiła już 10 bramek, ostatecznie była jeszcze większa.

- Chcę wszystkich kibiców przeprosić za to co się dziś wydarzyło. Zagraliśmy bardzo słaby mecz - powiedział po spotkaniu trener Piotrcovii Michał Pastuszko.

W najbliższą środę, 18 listopada Piotrcovia rozegra ostatni mecz w tej rundzie, w Gdańsku zmierzy się z tamtejszym Vistalem Łączpolem.

Więcej powodów do zadowolenia mają szczypiorniści Piotrkowianina, którzy w meczu z MOSiR-em Bochnia już po pierwszej połowie wypracowali szesnastobramkową przewagę, po przerwie tylko przypieczętowali swoje zwycięstwo, zdobywając ostatecznie 42 bramki, a mogło ich być jeszcze więcej, ponieważ piotrkowianie nie wykorzystali co najmniej kilku stuprocentowych okazji. Najbliższy mecz piotrkowska drużyna rozegra już w czwartek o 19:00, tym razem we własnej hali. Rywalem Piotrkowianina będzie SPR Tarnów.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:35 (11:17) EKS Start Elbląg

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Jurkowska, Sarnecka, Opelt - Szymańska 7, Kucharska 3, Ivanović 3, Wypych 2/2k, Szafnicka 2/2k, Sobińska 2, Jałoszewska 2, Rol 1, Marszałek 1, Piecaba 1, Kopertowska, Wawrzynowska, Olek.

EKS Start Elbląg: Sielicka, Sziwierska – Świerżewska 7, Jędrzejczyk 6, Waga 5/4, Lisewska 5, Dankowska 4, Balsam 3, Hawryszko 1, Muchocka 1, Kwiecińska 1, Gerej 1, Andrzejewska 1, Szopińska, Romanowicz.

MOSiR Bochnia 27:42 (9:25) MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

MOSiR Bochnia: Węgrzyn, Obroślak - Król 6, Budziosz 4, Janus 4, Zubik 3, Imiołek 2, Lysy 2, Najuch 2, Spieszny 2, Janas 1, Nowak 1, Bujak, Kozioł, Pach.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Pietruszka, Procho - Swat 8, Iskra 5, Pakulski 4, Wędrak 4, Mróz 3, Pożarek 3, Surosz 3, Zinchuk 3, Góralski 2, Jankowski 2, Pacześny 2, Woynowski 2, Chełmiński.