Piotrcovii zabrakło energii

Strefa FM Niedziela, 31 stycznia 201618
W meczu 17. kolejki PGNiG Superligi Piotrcovia wyraźnie uległa Enerdze AZS Koszalin, przegrywając drugi mecz z rzędu przed własną publicznością. Do przerwy piotrkowski zespół przegrywał dwiema bramkami, ale w drugiej połowie koszalinianki znacznie tę przewagę powiększyły i ostatecznie wygrały 33:24 (16:14).

Już po trzech minutach spotkania zespół z Koszalina wypracował trzybramkową przewagę, dlatego trener Michał Pastuszko postanowił dokonać zmiany na pozycji bramkarki, Justynę Jurkowską zastąpiła Karolina Sarnecka i jak się później okazało była to dobra zmiana, ponieważ Piotrcovia w końcu odrobiła straty i doprowadziła do wyrównania. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do koszalinianek, które zeszły do szatni z dwubramkową zaliczką.

Po przerwie Piotrcovia zdołała nieco zniwelować przewagę swoich rywalek, ale w kilkanaście minut przed zakończeniem spotkania najwyraźniej opadły z sił, ponieważ ostatecznie ten mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem Energii.

- Przez 40 minut to spotkanie mogło się podobać, ale potem emocje się skończyły i na boisku dominował już tylko jeden zespół, nie potrafiłyśmy wypracować odpowiedniej pozycji rzutowej, a rywalki skutecznie wykańczały kontry, to był też kolejny mecz, w którym musiałyśmy gonić wynik, ponieważ źle rozpoczęłyśmy spotkanie. Musimy spokojnie zastanowić się dlaczego tak się dzieje – powiedziała po meczu Agata Wypych, rozgrywająca Piotrcovii.

- W tym spotkaniu brakowało nam skuteczności, na początku nie najlepiej spisywała też nasza bramkarka w przeciwieństwie do bramkarki rywalek, która obroniła kilka naszych rzutów. Walczyliśmy, ale w pewnym momencie z moich zawodniczek „zeszło powietrze”, a zespół z Koszalina nas skutecznie wypunktował – podsumował Michał Pastuszko, trener piotrkowskiego zespołu.

We wtorek o 17.00 w Hali Relax piotrkowski zespół rozegra pucharowy mecz z Pogonią Szczecin, a kolejny ligowy pojedynek 6 lutego, Piotrcovia zmierzy się wówczas w Kościerzynie z tamtejszym UKS-em.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:33 (14:16) Energa AZS Koszalin

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Jurkowska, Opelt, Sarnecka – Wypych 7/4, Kopertowska 6/1, Szymańska 4, Kucharska 3, Jałoszewska 2, Sobińska 1, Szafnicka 1, Olek, Piecaba, Ivanović, Matyja, Osuch, Wawrzynowska.

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch – Kołodziejska 8/3, Sądej 7, Roszak 6, Michałów 3,, Stasiak 3, Budnicka 2, Nowicka 2, Nestsiaruk 1, Domaros 1/1, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk.