Piotrcovia wygrywa ze spadkowiczem

MKS Piotrcovia Niedziela, 08 maja 20220
Po raz czwarty w tym sezonie Piotrcovia pokonała Suzuki Koronę Handball Kielce. W pojedynku 26. serii żeńskiej PGNiG Superligi zespół Krzysztofa Przybylskiego wygrał z ostatnią drużyną w tabeli i pewnym spadkowiczem 33:28 (19:11). Było to jednocześnie przedostatnie spotkanie piotrkowskiej drużyny przed własną publicznością w kończącym się sezonie.
MKS Piotrcovia MKS Piotrcovia

Mecz rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych 2:0 (Alicja Pękala, Wiktoria Gliwińska). Chwilę później, po dwóch trafieniach Darii Grobelnej było jednak 2:2. Dalsze minuty pierwszej połowy były kontynuacją gry Piotrcovii z poprzedniego meczu ligowego w Elblągu - skuteczna gra w ataku oraz dobra obrona. Przełożyło się to na wysokie prowadzenie po trzydziestu minutach 19:11.

Po zmianie stron nieoczekiwanie do głosu doszła Korona, w której pierwsze skrzypce grała Katarzyna Grabarczyk. Piotrcovia zaś straciła skuteczność i nieoczekiwanie dla wszystkich końcowe minuty przyniosły emocje. Drużyna Pawła Tetelewskiego doszła na trzy bramki (30:27 - 57. minuta), ale ostatecznie skrzydła podcięła jej czerwona kartka Alicji Pękali. Piotrcovia wygrała końcowe trzy minuty 3:1 i całe spotkanie 33:28.

Piotrcovia - Suzuki Korona Handball Kielce 33:28 (19:11)
Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Drażyk 2, Klonowska, Oreszczuk 3, Majsak, Królikowska 3, Stanisławczyk 1, Jureńczyk 3/2, Grobelna 3, Sobecka 4, Świerczek 7/1, Waga 6/2, Yashchuk 1.