Piotrcovia wygrała trzeci mecz z rzędu!

Strefa FM Niedziela, 10 lutego 201313
Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odniosły piłkarki ręczne Piotrcovii. Zespół Henryka Rozmiarka wygrał w Chorzowie z miejscowym Ruchem 29:22 (13:11) i powtórzył tym samym sukces z pierwszej rundy. Wtedy nasza drużyna pod wodzą Inny Krzysztoszek również okazała się lepsza.

Przez dwadzieścia minut wynik meczu oscylował wokół remisu. Ostatnie minuty pierwszej części gry należały do Piotrcovii, która do szatni schodziła z dwubramkową przewagą 13:11. Tę przewagę nasz zespół jeszcze powiększył w drugiej połowie. W 40. minucie było już 20:15. Chorzowianki nie zamierzały się jednak poddawać i zaczęły odrabiać straty. Na dziesięć minut przed końcem było już tylko 22:20 dla Piotrcovii i podobnie jak przed dwoma tygodniami w Tczewie zaczęły się wielkie nerwy. Końcówka należała do naszej drużyny, która ostatecznie wygrała różnicą aż siedmiu trafień. Warto zauważyć, że aż 22 bramki rzuciły w Chorzowie trzy zawodniczki - Agata Wypych, Katarzyna Sobińska i Joanna Waga. Tej pierwszej na Śląsku zawsze zresztą grało się dobrze. Nie dziwi więc aż dziewięć zdobytych goli.

Henryk Rozmiarek ma powody do radości. Od czasu gdy objął Piotrcovię zmieniła ona zupełnie swoje oblicze. Aż szkoda, że zmiana na stanowisku trenera nie nastąpiła wcześniej...

W następnej kolejce rywalem Piotrcovii przed własną publicznością będzie wicemistrz Polski Zagłębie Lubin. Mecz odbędzie się w piątek (15 lutego) o 17:00. Spotkanie przełożone zostało na ten dzień na prośbę klubu z Lubina.

Ruch Chorzów - Piotrcovia 22:29 (11:13)

Piotrcovia: Skura, Jurkowska - Wypych 9, Waga 6, Sobińska 7, Kopertowska 1, Rol 2, Cieślak, Sadowska, Szafnicka 2, Mielczewska 1, Krzysztoszek 1.

3

0

Komentarze (13)

. ~. (Gość)12.02.2013 19:19

Jeżeli Piotrkowianin swoimi działaniami doprowadził do tego, że Piotrcovia zagra w piątek to bardzo nieładnie z jego strony. Teraz można tylko spekulować, że to chęć pokazania wyższości Piotrkowianina nad Piotrcovią - ale nie tędy droga Piotrcovia to historia, to wiele sezonów w ekstraklasie, wiele sezonów w ekstraklasie przed nami, to medale. Chciałbym poznać oficjalny powód rozgrywania meczu Piotrcovii w piątek - redakcjo do dzieła!!! PS. Oby tak jak kiedyś w przeszłości po balansowaniu na granicy spadku i ostatecznym utrzymaniu w przyszłym sezonie Piotrcovia grała o medale w kolejnym sezonie. Dla mnie sportową wizytówką Piotrkowa to zapaśnicy i piłkarki ręczne i tego się trzymajmy.

00

kibic,piotrkowskiego,sportu ~kibic,piotrkowskiego,sportu (Gość)12.02.2013 16:51

Napisany jedt tylko termin meczu.nie ma napisanego powodu piatkowego teminu.

00

Kuba ~Kuba (Gość)12.02.2013 12:12

Strona Piotrcovii- po lewej stronie na górze -najbliższy mecz- Piątek 15.02.2013 r. godz.17.00.Piotrcovia-Zagłębie.
Już podali na SF nieoficjalnie że piotrkowskie pampersy zagrają z przyjacielem z Płocka w powtórzonym meczu.Misterny
plan bez meczu legł w gruzach.

00

kibic-piotrkowskiego-sportu ~kibic-piotrkowskiego-sportu (Gość)12.02.2013 10:35

A gdzie jest tak napisane??? Wszedłem właśnie na stronę Piotrcovii i nic takiego tam nie ma.
Swoją drogą to trochę dziwne, że nie ma w sobotę dwóch meczów. Przecież już tak bywało.

00

Kuba ~Kuba (Gość)12.02.2013 09:27

Jak podaje strona Piotrcovii mecz z Zagłębiem jest w piątek o 17 bo Piotrkowianin nie chciał przesunąć swojego meczu aby
w sobotę na Relaksie były dwa mecze ekstraklasy.Czy ktoś rządzi w mieście sportem,halą, by kibice mogli w wolnym czasie przyjść na mecz.Jaki był problem dogadania godziny rozpoczęcia meczów w sobotę, przez dwa w końcu piotrkowskie kluby.
Tak być nie może, że w mieście liczy się na wszystkich frontach tylko Piotrkowianin.Po blamażu z płockim walkowerem
w dalszym ciągu pycha i arogancja w wykonaniu tego klubu.

00

januszek ~januszek (Gość)11.02.2013 16:06

Mam nadzieję,że to co najgorsze,jest poza Piotrcovią.Szczerze mówiąc,to nie myślałem o 2 punktach w Chorzowie,ale skoro się udało,to tym bardziej się cieszę i gratuluję.

00

Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)11.02.2013 09:38

"Kazan" napisał(a):
Podobno mecz o 17 w piątek ,dlaczego.Znów ścina z Kiperem o termin czy o coś innego chodzi.Dziwne.

Piotrkowianin gra z Czuwajem Przemyśl o 18 w sobotę, dziewczyny w niedzielę z Zagłębiem o 17.
Mam nadzieję, że poprzednie porażki to nie była gra na poprzednią trenerkę:). Brawo dziewczyny za kolejną wygraną.
--------------------------------------------------

00

kibic-sportowy ~kibic-sportowy (Gość)10.02.2013 19:24

Ambicja, charakter, waleczność - te cechy dziewczyny mają. W tym klubie nie ma praktycznie na nic pieniędzy, dziewczyny pewnie mają duże zaległości finansowe, na treningach jest często za mało zawodniczek do porządnego treningu, a one walczą do końca!!!
Dziewczyny wielki szacunek dla Was!!!

00

Kazan ~Kazan (Gość)10.02.2013 19:20

Podobno mecz o 17 w piątek ,dlaczego.Znów ścina z Kiperem o termin czy o coś innego chodzi.Dziwne.Brawa dziewczyny za walkę na parkiecie i wygrane nie tak jak koledzy z męskiej.