Piotrcovia walczy już tylko na jednym froncie

Środa, 03 lutego 201614
Piotrkowski zespół odpadł z Pucharu Polski, przegrywając w 1/8 finału tych rozgrywek z Pogonią Szczecin 24:30 (15:18). Trener Piotrcovii Michał Pastuszko już wcześniej podkreślał, że priorytetem jest dla niego PGNiG Superliga, dlatego podczas meczów pucharowych testował różne warianty gry.

Pierwsza połowę z Pogonią piotrkowianki zaczęły dużo lepiej, niż ostatni ligowy mecz z tą drużyną, w pewnym momencie Piotrcovia prowadziła nawet trzema bramkami, później jednak rolę się odwróciły, reprezentantka Pogoni Joanna Gadzina rzuciła kilka bramek i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:18.

W drugiej połowie piotrkowianki zdołały wyrównać, ale później szczecinianki przyśpieszyły i zaczęły systematycznie powiększać przewagę, ostatecznie wygrywając to spotkanie 30:24.

- W tym meczu zagraliśmy w trochę innym ustawieniu, chciałem sprawdzić kilka rozwiązań taktycznych i trzeba przyznać, że przez 26 minut pierwszej połowy ta gra wyglądała nie najgorzej, po przerwie też powalczyliśmy, ale trzeba pamiętać, że Pogoń jest dużo lepszym zespołem. Walczymy w tym sezonie o zupełnie inne cele - podsumował Michał Pastuszko, trener Piotrcovii.

W najbliższą sobotę o wiele ważniejszy mecz, Piotrcovia zmierzy się w 18. kolejce PGNiG Superligi w Kościerzynie z tamtejszym UKS-em.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:30 (15:18) Pogoń Baltica Szczecin

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Jurkowska, Sarnecka – Kopertowska 7, Szymańska 5/2,  Ivanović 4, Kucharska 4, Jałoszewska 2, Sobińska 1, Wypych 1, Matyja, Osuch, Wawrzynowska, Szafnicka, Olek, Piecaba.

Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Wierzbicka – Gadzina 7, Bancilon 4, Królikowska 4, Stasiak 4, Szczecina 3, Zawistowska 3, Koprowska 2/2, Noga 1, Głowińska 1, Kochaniak 1, Sabała, Masna, Jaszczuk.