Piotrcovia jedną nogą w Final Four

Strefa FM Środa, 14 grudnia 20117
Piłkarki ręczne Piotrcovii zrobiły duży krok w kierunku awansu do turnieju finałowego o Puchar Polski. Podopieczne Stanisława Mijasa pokonały dziś we Wrocławiu miejscowy AZS AWFiS 29:24 (19:12) i są w świetnej sytuacji w obliczu meczu rewanżowego, który odbędzie się 21 grudnia w Piotrkowie.

Po dwóch wyjazdowych porażkach ligowych (w Koszalinie i Chorzowie) wydawało się, że to akademiczki z Wrocławia są faworytkami pierwszego spotkania ćwierćfinałowego o Puchar Polski. Piotrcovia od pierwszych minut meczu narzuciła jednak rywalkom swoje warunki i już do przerwy prowadziła bezpieczną różnicą siedmiu bramek 19:12. W drugiej połowie gospodynie próbowały zmniejszyć straty ale na to nie pozwoliły dobrze grające piotrkowianki. Wygrana 29:24 we Wrocławiu może nie przesądza o awansie ale stawia Piotrcovię w znakomitej sytuacji przed meczem rewanżowym, który zostanie rozegrany 21 grudnia w hali Relax. Wcześniej Piotrcovia zagra mecz ligowy. 17 grudnia (sobota) nasz zespół podejmie Start Elbląg.

AZS AWFiS Wrocław - Piotrcovia 24:29 (12:19)

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Rol 5, Mijas 4, Tyda 2, Mielczewska 4, Waga 3, Wypych 5, Szafnicka 4, Knoroz 2.