ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pierwszy telefon komórkowy – czym różnił się od współczesnych modeli?

Wtorek, 03 kwietnia 2018
Na pierwszy rzut oka urządzenie, jakim jest telefon, wydaje się zwyczajne. Mamy go pod ręką i z niego korzystamy. Umożliwia nam bezprzewodowe połączenie się ze wszystkimi, niemal w każdym zakątku świata. Może służyć jako komputer do przeglądania stron czy sprawdzania poczty. Aplikacji jest bardzo dużo. Każdy z nas znajdzie ważny powód, dla którego wykorzystuje telefon. Współcześnie rynek telefonów komórkowych został opanowany przez smartfony, ale wszystko zaczęło się od klasycznych telefonów z fizyczną klawiaturą. Jak się okazuje, pierwszy telefon komórkowy nigdy nie został zapomniany.
Pierwszy telefon komórkowy – czym różnił się od współczesnych modeli?

Pierwszy telefon komórkowy
Świat ciągle się zmienia. Od czasu powstania pierwszego telefonu komórkowego da się zauważyć, jak na przestrzeni lat zmieniło się to urządzenie. Na początku był on marzeniem każdego. Pierwszy telefon komórkowy w Polsce pojawił się ponad 20 lat temu. Ważył 40 kilogramów. Był ogromny i bardzo nieporęczny, można go było nosić tylko w walizce. Nie bez powodu pierwszy telefon komórkowy był nazywany „cegłą”. Z drugiej strony był symbolem prestiżu i bogactwa. Kolejne już były znacznie mniejsze, różniły się budową – z klapką, rozsuwane i obrotowe. Zachodziły też zmiany w sposobie komunikowania się. Prawdziwą rewolucją komórkową była usługa wysyłania tekstowych smsów.

 

Pierwszy telefon z ekranem dotykowym
Dziś komórki z łatwością mieszczą się w kieszeniach. Co chwila jesteśmy zasypywani coraz większymi i lepszymi ekranami, nowymi funkcjami. Czas smartfonów zaczął się w 2007 roku wraz z premierą pierwszego IPhone’a. Za ich pomocą możemy przesłać zdjęcie lub inny plik mutlimedialny w postaci MMSa. Posiadają budzik, notes, kalendarz, dyktafon i nawigację.  Wbudowany aparat fotograficzny pozwala zrobić zdjęcie lub nakręcić film. Wiele modeli posiada odtwarzacze MP3. Dziś bez problemu możemy za pomocą telefonu połączyć się z internetem, sprawdzić e-maile.

 

Stary czy nowoczesny model?
Pierwsze telefony komórkowe nie miały dotykowych wyświetlaczy, tak dobrych procesorów, aparatów i czytników linii papilarnych. Jednak niezaprzeczalnymi zaletami była duża niezawodność, długi czas działania i odporność na upadki. Bateria zapewniała dłuższy czas pracy niż smartfon. Smartfony potrzebują dużo energii do pracy z uwagi na duży wyświetlacza, wbudowany GPS i inne funkcje. Postrzegane są bardziej jako gadżety. Bierzemy pod uwagę użyteczne aplikacje, patrzymy na pojemność pamięci na zdjęcia. Jednak nie każdy z nas potrzebuje smartfona, są jeszcze osoby, które wybierają telefon komórkowy z wciskaną klawiaturą z uwagi na prostą budowę i ograniczone funkcje.

 

Jakie zmiany nastąpiły w ofercie?
Zawarcie umowy z operatorem nie było tak łatwe jak dziś. Aby zostać posiadaczem telefonu komórkowego, konieczne było wykupienie pakietu z abonamentem. Osoby, które planowały nabyć telefon komórkowy, szukały też odpowiedniej oferty z najtańszym abonamentem. Podpisanie umowy wiązało się z przedstawieniem zaświadczenia o zatrudnieniu lub karty kredytowej. Oprócz opłaty za telefon należało też wnieść opłatę aktywacyjną. Dziś telefon ma każdy i nie wyobrażamy sobie życia bez niego. Z biegiem czasu widać, jak są modyfikowane, udoskonalane, wkładane są do nich coraz nowsze oprogramowania. Nowości przyciągają. Jedną z nich jest możliwość skorzystania z usług operatora Folx poprzez aplikację w smartfonie. Aplikacja jest dostępna na Andrioda i iOS. Folx to pierwsza wirtualna sieć komórkowa działająca na zasadzie subskrypcji, obsługa konta odbywa się wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej. Dużym plusem jest prosta oferta skierowana do klientów, użytkownik nie jest związany umową na lata, w każdej chwili możliwa jest rezygnacja. Folx to niskie ceny, subskrypcja daje nielimitowane rozmowy, nielimitowane smsy i mmsy, 20 GB internetu i roaming w UE bez dodatkowych opłat. Model obsługi klienta jest bardzo wygodny i przejrzysty. Więcej na Folx.com


Zainteresował temat?

4

5


Zobacz również

reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat