Advertisement
artykuł sponsorowany

Panele winylowe SPC - co to takiego?

Poniedziałek, 30 stycznia 2023
Panele podłogowe wodoodporne to trend w aranżacji wnętrz, który szturmem zdobywa rynek w ostatnich latach. Elastyczne wykładziny, jakimi są panele winylowe, są odkrywane przez coraz większą ilość osób i wybierane zamiast tradycyjnych rozwiązań. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym charakteryzuje się ich konkurenta odmiana - panele winylowe SPC. Co to takiego i czy warto w nie zainwestować?
Panele winylowe SPC - co to takiego?

 

Panele podłogowe wodoodporne - za co je pokochaliśmy?

 

Panele winylowe to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych paneli podłogowych i innych materiałów, które przez lata byliśmy przyzwyczajeni używać do wykańczania posadzek w domach i mieszkaniach. Podczas gdy do tej pory pod pojęciem "panele podłogowe" kryły się raczej produkty drewniane, to dziś znamy również ich odmianę winylową, a więc produkt powstający z polichlorku winylu (popularne PVC). W odróżnieniu od wersji drewnianej panele winylowe to panele podłogowe wodoodporne. Można więc kłaść je również w kuchni i łazience, do czego drewniane deski się nie nadają. To ogromne ułatwienie dla osób posiadających aneks kuchenny w salonie i marzących o jednym rodzaju posadzki na całej tej przestrzeni. Panele winylowe są też dźwiękochłonne, nie przyciągają kurzu i nie rysują się. Do tej pory sprzedawane w sklepach budowlanych panele podłogowe wodoodporne były w większości panelami winylowymi LVT. Dziś jednak coraz częściej spotyka się również panele winylowe SPC. W dalszej części artykułu wyjaśnimy, co takiego kryje się pod tą nazwą.

 

Panele winylowe SPC - czym są? Czy panele winylowe SPC to nowy hit wśród materiałów budowlanych?

 

Panele winylowe występują w dwóch wersjach - LVT oraz SPC. O ile z panelami LVT większość osób planujących remont jest już dość dobrze zaznajomiona, o tyle panele winylowe SPC dopiero zdobywają rynek. Tymczasem wykładziny te różnią się między sobą budową. Panele LVT mają prosty rdzeń z polichlorku winylu. Dzięki temu są miękkie i elastyczne. Tymczasem w wersji SPC znajdziemy kompozyt ze skały wapiennej. Panele winylowe SPC są więc nie tylko bardziej sztywne, ale i grubsze od wersji LVT. Daje im to większą odporność na odkształcenia w tym na wgniecenia i ścieranie. Obie wersje są proste w montażu, a także bardzo estetyczne pod względem wizualnym. Z powodzeniem imitują strukturę różnego rodzaju powierzchni - mogą na przykład udawać tradycyjne panele drewniane. Czy więc panele podłogowe wodoodporne w wersji SPC na stałe zastąpią drugą odmianę paneli winylowych? Póki co choć zyskują coraz większą popularność, należy spodziewać się, że po prostu będą sprzedawane równolegle, zwiększając bogactwo i atrakcyjność oferty materiałów remontowo-budowlanych. 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat