artykuł sponsorowany

Panele winylowe SPC - co to takiego?

Poniedziałek, 30 stycznia 2023
Panele podłogowe wodoodporne to trend w aranżacji wnętrz, który szturmem zdobywa rynek w ostatnich latach. Elastyczne wykładziny, jakimi są panele winylowe, są odkrywane przez coraz większą ilość osób i wybierane zamiast tradycyjnych rozwiązań. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym charakteryzuje się ich konkurenta odmiana - panele winylowe SPC. Co to takiego i czy warto w nie zainwestować?
Panele winylowe SPC - co to takiego?

 

Panele podłogowe wodoodporne - za co je pokochaliśmy?

 

Panele winylowe to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych paneli podłogowych i innych materiałów, które przez lata byliśmy przyzwyczajeni używać do wykańczania posadzek w domach i mieszkaniach. Podczas gdy do tej pory pod pojęciem "panele podłogowe" kryły się raczej produkty drewniane, to dziś znamy również ich odmianę winylową, a więc produkt powstający z polichlorku winylu (popularne PVC). W odróżnieniu od wersji drewnianej panele winylowe to panele podłogowe wodoodporne. Można więc kłaść je również w kuchni i łazience, do czego drewniane deski się nie nadają. To ogromne ułatwienie dla osób posiadających aneks kuchenny w salonie i marzących o jednym rodzaju posadzki na całej tej przestrzeni. Panele winylowe są też dźwiękochłonne, nie przyciągają kurzu i nie rysują się. Do tej pory sprzedawane w sklepach budowlanych panele podłogowe wodoodporne były w większości panelami winylowymi LVT. Dziś jednak coraz częściej spotyka się również panele winylowe SPC. W dalszej części artykułu wyjaśnimy, co takiego kryje się pod tą nazwą.

 

Panele winylowe SPC - czym są? Czy panele winylowe SPC to nowy hit wśród materiałów budowlanych?

 

Panele winylowe występują w dwóch wersjach - LVT oraz SPC. O ile z panelami LVT większość osób planujących remont jest już dość dobrze zaznajomiona, o tyle panele winylowe SPC dopiero zdobywają rynek. Tymczasem wykładziny te różnią się między sobą budową. Panele LVT mają prosty rdzeń z polichlorku winylu. Dzięki temu są miękkie i elastyczne. Tymczasem w wersji SPC znajdziemy kompozyt ze skały wapiennej. Panele winylowe SPC są więc nie tylko bardziej sztywne, ale i grubsze od wersji LVT. Daje im to większą odporność na odkształcenia w tym na wgniecenia i ścieranie. Obie wersje są proste w montażu, a także bardzo estetyczne pod względem wizualnym. Z powodzeniem imitują strukturę różnego rodzaju powierzchni - mogą na przykład udawać tradycyjne panele drewniane. Czy więc panele podłogowe wodoodporne w wersji SPC na stałe zastąpią drugą odmianę paneli winylowych? Póki co choć zyskują coraz większą popularność, należy spodziewać się, że po prostu będą sprzedawane równolegle, zwiększając bogactwo i atrakcyjność oferty materiałów remontowo-budowlanych. 


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat