POT: Bony turystyczny do realizacji również bez noclegu

PAPKraj Sobota, 23 stycznia 202112
Polski Bon Turystyczny będzie można zrealizować również bez noclegu - poinformowała w piątek Polska Organizacja Turystyczna. Warunkiem opłacenia bonem jednodniowej wycieczki, jest skorzystanie minimum dwóch usług.
fot. PAP fot. PAP

Sejm przyjął w czwartek nowelizację tzw. ustawy o COVID-19, zawierającą zmiany w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym, która ma zwiększyć efektywność programu i objąć wsparciem większą grupę przedsiębiorców rejestrujących się w bazie podmiotów przyjmujących płatności bonami - wskazała w komunikacie Polska Organizacja Turystyczna.

 

Jak przypomniano, w pierwszym etapie działania programu świadczenie dotyczyło noclegów w obiektach turystycznych oraz imprez turystycznych z minimum jednym noclegiem, organizowanych przez operatorów turystycznych lub organizacje pożytku publicznego.

 

"Po zmianach bony będą mogły służyć również do opłacania jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty, warunkiem jest objęcie pakietem minimum dwóch usług" - podała Organizacja.

 

Jak informuje POT, nowelizacja programu zakłada, że operatorzy turystyczni i organizacje pożytku publicznego mogą dowolnie kompletować pakiety usług, włączając w to m.in. usługi przewodnickie zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach, przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych.

 

"W ten sposób bon może pomóc nie tylko właścicielom obiektów i osobom bezpośrednio w nich zatrudnionym, ale także pracownikom szerzej rozumianej branży turystycznej: pilotom wycieczek, przewodnikom, instruktorom i animatorom czasu wolnego czy osobom odpowiadającym za transport i wyżywienie" - wskazano.

 

Według POT, zmiana stanowi też motywację do pakietowania usług, by jak najwięcej przedsiębiorców i specjalistów mogło pozostać aktywnych zawodowo. W ten sposób program uwzględnia specyfikę zorganizowanego wypoczynku: wycieczek szkolnych, obozów sportowych, zielonych szkół i półkolonii.

 

W komunikacie czytamy ponadto, że w nowelizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym została wprowadzona poprawka dotycząca systemu rejestrowania się przedsiębiorców w bazie. "Są oni zobowiązani nie tylko do podawania danych firmy tj. nazwy rejestrowej i adresu widniejącego w rejestrze przedsiębiorców, ale także dokładnego adresu miejsca prowadzonej działalności turystycznej. W przypadku gdy firma jest właścicielem kilku obiektów, musi osobno podać dane adresowe każdego z nich" - podano..

 

Jak zaznaczył prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta, nowe wymagania podczas rejestracji mają spowodować, że podmioty skuteczniej będą docierać ze swoją ofertą do potencjalnych odbiorców. "Pamiętajmy o tym, że baza podmiotów turystycznych nie jest wyłącznie narzędziem formalnym, ale odgrywa ważną rolę informacyjną dla osób planujących wypoczynek i poszukujących oferty w określonej lokalizacji czy o specyficznym profilu, to skuteczna promocja polskiej turystyki" – dodał.

 

W bazie Polskiego Bonu Turystycznego znajduje się obecnie ponad 18 tys. przedsiębiorców i jest ona na bieżąco aktualizowana. Listę dostępnych obiektów oferujących usługi zakwaterowania, wycieczki, atrakcje i usługi touroperatorów można znaleźć na stronach POT.

 

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_yyyyyyyy ~gość_yyyyyyyy (Gość)24.01.2021 09:40

Pojadę na wakacje do Zgierza

30


stefan ~stefan (Gość)23.01.2021 13:13

A kiedy jakiś program + czy bon dla tych,którzy na to wszystko pracują ?

131


Mjrek ~Mjrek (Gość)24.01.2021 12:04

Fajnie jakby można było za śmieci bonem zapłacić... na 2 miesiące by było!

80


gość_j. ~gość_j. (Gość)24.01.2021 11:09

Ja nie chcę żadnego bonu,żeby tylko latem były otwarte knajpy i hotele i żebym... dostał urlop, to sobie dam radę...k

40


Dudhdh ~Dudhdh (Gość)24.01.2021 09:15

socjalistyczny wymysł, zlikwidować to i obniżyć podatki

40


gość_gość ~gość_gość (Gość)23.01.2021 07:32

Ja chciałabym uczciwie przeznaczyć na alkohol i papierosy ale niestety nie można.

64


ile zła jesz wygener ~ile zła jesz wygener (Gość)23.01.2021 13:57

"Banda czworga" bez pomysłu na zarządzanie państwem.

50


ile zła jesz wygener ~ile zła jesz wygener (Gość)23.01.2021 12:38

"Banda czworga" bez pomysłu na zarządzanie państwem.

41


Kazik ~Kazik (Gość)23.01.2021 08:45

Bon miał być dla pracujących!

51


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat