Osłabiona Polonia straciła punkty

Strefa FM Niedziela, 06 września 20150
Piotrkowska Polonia przegrała z zajmującym dotychczas ostatnie miejsce w tabeli IV ligi łódzkiej Zawiszą Pajęczno 0:1 (0:0), choć była faworytem tego meczu. Jeśli jednak spojrzymy na okrojony skład Polonii taki wynik dziwić nie powinien, kilku kluczowych zawodników nadal zmaga się z kontuzjami.

Polonia przystąpiła do tego meczu m.in. bez kluczowego zawodnika formacji defensywnej Sergio Bataty, który został zawieszony na dwa mecze, za faul popełniony przed tygodniem podczas spotkania z Borutą Zgierz. Blok obronny był zatem mocno przemeblowany, mimo to w pierwszej części spotkania, goście nie zdołali zagrozić bramce Polonii, ta z kolei stworzyła kilka podbramkowych sytuacji, po jednej z nich piłka trafiła w słupek. W pierwszej połowie żadna bramka jednak nie padła.

Po przerwie poloniści ponownie ruszyli do ataku, w 55. minucie spotkania bliski zdobycia bramki był Mariusz Zaor, jego strzały zostały jednak dwukrotnie zablokowane przez obrońców rywali. Osiem minut później zabójczą, jak się później okazało, kontrę przeprowadzili goście, wykończył ją Jakub Juszczyk. Od 68. minuty Polonia musiała grać w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą kartką został ukarany Dariusz Kukułka. Od tego momentu piotrkowski zespół nie był już w stanie zagrozić bramce rywala, tymczasem tuż przed końcem spotkania goście mogli strzelić drugą w tym meczu bramkę, po kolejnej kontrze w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Tomasz Popiel, napastnik zespołu z Pajęczna ewidentnie jednak w tej sytuacji przekombinował i ostatecznie nie zdołał pokonać Filipa Błażejewskiego.

- Chcieliśmy wypaść jak najlepiej, dla nas remis w tym meczu był porażką, już drugi sezon gramy w IV lidze i chcemy grać o coś więcej niż środek tabeli, dlatego nie możemy przegrywać takich meczów – powiedział Michał Grzybowski, obrońca Polonii.

- Na ławce rezerwowych miałem tylko trzech zawodników, kontuzje pokrzyżowały nam plany i mamy problem żeby skompletować kadrę, dlatego musimy wspomagać się juniorami, mam nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normy – podsumował Robert Grzesiuk, trener Polonii.

12 września Polonia miała zagrać z Widzewem Łódz, ten mecz został jednak przeniesiony na 23 września, nie oznacza to jednak, że piotrkowianie będą odpoczywać, już w środę, 9 września zmierzą się w Pucharze Polski ze Stalą Niewiadów.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 0:1 (0:0) LKS Zawisza Pajęczno

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski – Gul, Kukułka, Grzybowski, Jarzębowski, Jakubiak, Potakowski, Ulfik (58' Szymor), Paprocki, Kowalczyk, Zaor (75' Rzepecki).

LKS Zawisza Pajęczno: Wnuk – Błach, Okrzesiak, Pałyska, Wilkoszewski, Leszczyk, Dworniak, Wójcicki, Piłatowski, Krężel (45' Grabowski), Juszczyk (73' Popiel).