Odkurzacz bezworkowy a workowy – podstawowa różnica
Jeśli sprzątanie to jeden z najmniej lubianych przez Ciebie obowiązków domowych, pora sprawić, by przebiegało szybko, skutecznie i przy jak najmniejszym wysiłku. Rozwiązaniem, które ułatwi Ci utrzymanie porządku w swoich czterech kątach jest nowoczesny odkurzacz. W przypadku tradycyjnych modeli należy pamiętać o regularnej wymianie worków na kurz – te zwykle wykonane są z papieru lub materiału syntetycznego. Jeśli jednak postawisz na odkurzacz bezworkowy, możesz o tym zapomnieć. Wystarczy, że raz na jakiś czas opróżnisz zbiornik na odpady i przemyjesz go pod bieżącą wodą. Nie musisz więc regularnie kupować nowych worków zwłaszcza, gdy możesz mieć model, który świetnie działa bez nich. Odkurzacze bezworkowe są więc wydajniejsze – ich efektywność nie spada w trakcie odkurzania i zasysania zanieczyszczeń, co zwykle ma miejsce w przypadku modeli workowych, w których worek należy opróżnić lub wymienić, gdy jest zapełniony w około ¾ swojej pojemności.
Odkurzacze workowe – jak działają?
O ile oba rodzaje odkurzaczy z perspektywy użytkownika mają przynosić taki sam efekt, o tyle różnią się one sposobem, w jaki separują zanieczyszczania. Odkurzacze workowe zasysają kurz wraz z innymi nieczystościami do umieszczonego wewnątrz worka. Zanieczyszczenia pozostają w środku, zaś powietrze przechodzi przez filtr i jest ponownie wypychane na zewnątrz.
Na rynku niezmiennie od lat dostępny jest szeroki asortyment odkurzaczy workowych. Ich zaletą jest dodatkowa filtracja powietrza oraz stosunkowo przystępna cena. Kluczową wadą zaś potrzeba regularnego kupowania nowych worków, co ostatecznie zwiększa koszty eksploatacji odkurzacza.
Jak działają odkurzacze bezworkowe?
Odkurzacze bezworkowe to jedna z najciekawszych obecnie propozycji dla osób, które cenią sobie nowoczesne i skuteczne urządzenia domowe.
W odkurzaczach bezworkowych zanieczyszczenia są zasysane tak, by mogła zadziałać grawitacja i siła odśrodkowa. Zassane powietrze z nieczystościami wprowadzane jest w ruch wirowy i trafia do zbiornika, w którym tworzy się niewielki cyklon (powietrze krąży najpierw na górze i kierowane jest stopniowo ku dołowi). Następnie zanieczyszczenia krążą głównie przy ściankach zbiornika, a na koniec opadają na jego dno. Za sprawą tzw. separacji cyklonowej o dużej sile odśrodkowej, często nazywane są więc odkurzaczami cyklonowymi. Powietrze przechodząc przez wbudowany filtr, zostaje oczyszczone z drobinek kurzu, a chwilę później wypuszczane jest ponownie do pomieszczenia.
Odkurzacze bezworkowe Philips
Odkurzacze bezworkowe Philips (znajdziesz je na https://www.philips.pl/c-m-ho/odkurzacze/odkurzacze-bezworkowe), to świetna propozycja dla osób które cenią sobie wysoką efektywność urządzeń przy minimalnym wysiłku. Do wyboru masz m.in. odkurzacze bezworkowe z dużą siłą ssania, które wyróżniają się:
-
nakładką TriActive+ LED – dzięki niej nie przeoczysz żadnych zanieczyszczeń;
-
systemem filtrującym Allergy – dzięki niemu wyłapiesz ponad 99% drobnych cząsteczek kurzu, pyłków, roztoczy oraz sierści zwierząt. Rozwiązanie to z pewnością przypadnie do gustu zwłaszcza alergikom;
-
technologią PowerCyclone – za sprawą tej technologii odkurzacze bezworkowe zachwycają wydajnością oraz dużą mocą ssania. Ciesz się jeszcze lepszymi efektami sprzątania przez długi czas;
-
łatwym i higienicznym usuwaniem kurzu – możesz łatwo i szybko opróżnić pojemnik bez ryzyka, że rozsypiesz jego zawartość.