Advertisement

O imperialnej Rosji przed Akademią Piotrkowską

Niedziela, 17 września 202379
Rosja jako imperium zła jest bohaterem wystawy plenerowej, którą będzie można oglądać przy Akademii Piotrkowskiej. 17 września, w kolejną rocznicę napaści ZSRR na Polskę, uroczyście otwarto prezentację.

Ładuję galerię...

Wystawę przygotował Klub Gazety Polskiej, a na jej otwarciu pojawili się członkowie piotrkowskiego klubu oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości. Prezentacja przedstawię historię Rosji, od czasów upadku ZSRR, przez lata 90-te, przełom wieków aż po czasy współczesne oraz wojnę na Ukrainie. 

 

Są też wątki dotyczące Polski, rządów Donalda Tuska oraz katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem. Do tej kwestii podczas inauguracji wystawy odniósł się Antonii Macierewicz. Marszałek za śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego obarczył właśnie Rosję.

Zamach smoleński był dokonany przez Rosjan po to, aby wyeliminować formację niepodległościową. Chodziło o wyeliminowanie formacji, która blokowała sojusz rosyjsko-niemiecki. Ona uniemożliwiała objęcie całej Europy przez energetykę i politykę rosyjską. Miejmy nadzieję, że gdyby nie było zamachu smoleńskiego, nie byłoby też agresji Rosji na Ukrainę - przekonywał Antonii Macierewicz. 

Współtwórczynią wystawy jest Beata Dróżdż, radna sejmiku województwa łódzkiego. 

Pomysł stworzenia tej wystawy zrodził się po agresji na Ukrainę. Wspólnie z Adamem Borowskim, pomysłodawcą wystawy, rozmawialiśmy w jaki sposób pokazać społeczeństwu polskiemu, jak Rosja zachowywała się w poprzednich latach wobec innych krajów. Chcieliśmy też pokazać, jak ważne były słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kiedy w Gruzji mówił bardzo wyraźnie: dziś Gruzja, później Ukraina, państwa nadbałtyckie, a następnie moja ojczyzna - Polska - wskazywała Beata Dróżdż. 

Wystawa składa się z trzydziestu plansz, a zaprezentowana została na parkingu przed budynkiem Akademii, przy ul. Słowackiego. Ma być ona dostępna do 6 października.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

18


Advertisement
Advertisement

Komentarze (79)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

treeeyt ~treeeyt (Gość)18.09.2023 12:08

Jeżeli już głosujesz na PIS , to nie głosuj na cwaniactwo, interesowność, oszustwo i niejasne powiązania. A przede wszystkim nie wybieraj spadochroniarza i człowieka z odchyleniami zdrowotnymi (oględnie powiedziane) . A więc na przykład zagłosuj na Lorka, a nie na wiadomo kogo.

1011


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)19.09.2023 12:20

Żadne PiSy, żadne Platformy, żadne 3 i kolejne drogi, tylko Konfederacja nas wyzwoli spod tego zatwardziałego układu, jaki rządzi polskim narodem od lat i wyprowadza go na manowce. To jest jedno wielkie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji mające na celu nachapać się jak najwięcej mamony i żyć w dostatku ze swoimi bliskimi i znajomymi, a duża część narodu nie ma za co kupić leków i do garnka włożyć.

211


Klif ~Klif (Gość)19.09.2023 15:28

Szkoda, że dla kontrastu (i prawdy historycznej) nie pokazali zdjęć Lecha Kaczyńskiego z Putinem: https://www.prezydent.pl/kancelaria/archiwum/archiwum-lecha-kaczynskiego/galerie/rok-2006/prezydent-rp-na-szczycie-w-lahti,1632

86


Hortensja 66 ~Hortensja 66 (Gość)21.09.2023 19:49

Powiem krótko -wstyd i hańba-ale doczekaliśmy czasów -uczelnia na usługach A Macierewicza,a stronniczość "autorów" wystawy aż bije po oczach-żenada.

42


reset ~reset (Gość)19.09.2023 10:34

Ale tu mnogo ruskich troli. Ta wystawa zabolała tych co popierali "RESET".

91


A.B. ~A.B. (Gość)20.09.2023 09:44

Brawo, gratulacje za włączenie Powiatowej Piotrkowskiej Akademii im.Antka Macierewicza w akcje przedwyborczą PiS-u.Szanujace sie uczelnie były zawsze apolityczne ,ale jak widac nie dotyczy to powiatowych szkólek.
PS Ładnie zaingurowali rok "akademicki".Teraz "studenci " beda z dumą pokazywali dyplomy ukończenia tej "uczelni".

37


goœć_xyz ~goœć_xyz (Gość)19.09.2023 15:13

Prezentowane zdjęcia i teksty na tej wystawie są bardzo stronnicze i prezentują w złym świetle rządy przed 2015 rokiem. Wg mnie to po prostu kampania polityczna kandydatów PIS.

96


go?ć_koala ~go?ć_koala (Gość)18.09.2023 15:32

Nigdy nie było zamachu Smolenskiego, była katastrofa smoleńska, a cyniczny Antoni doskonale o tym wie

2010


piotrT ~piotrT (Gość)19.09.2023 10:06

A czy nie lepsza była by wystawa o zmianach klimatycznych i wpływie na nasze życie tych zmian? Może wtedy mniej sąsiadów paliło by śmieci w piecach. Żywienie się nienawiścią do innych prowadzi do obłędu. W ten sposób wychowano znaczną grupę chorych ludzi - wyborców.

52


ja ~ja (Gość)18.09.2023 22:40

Wraz całą rodziną oraz z sąsiadami głosujemy zawsze na PiS.

712


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat