"Nowa Elewacja" rozstrzygnięta

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 14 czerwca 20223
Kamienica przy placu Kościuszki 7 zyskała tytuł "Nowej Elewacji 2021". Właściciele obiektu, a jednocześnie laureaci konkursu, dzięki odnowieniu swojego budynku, otrzymali nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Ładuję galerię...

Nowa Elewacja to konkurs, którego celem jest nagrodzenie właścicieli prywatnych nieruchomości, którzy remontując swoje budynki, wpływają na poprawę wizerunku Piotrkowa Trybunalskiego. Konkurs, którego pomysłodawcą jest prezydent Krzysztof Chojniak, na stałe wpisał się już w harmonogram rokrocznych miejskich inicjatyw. Czternasta już edycja konkursu przeszła do historii, a zgłoszono do niej jedną nieruchomość.

Jury po dokonaniu oceny zakresu wykonanej inwestycji postanowiło przyznać drugą nagrodę w wysokości 10 tys. zł - mówi Katarzyna Szokalska, kierownik Biura Planowania Rozwoju Miasta.

 

Nagrodę wręczył prezydent Krzysztof Chojniak podkreślając, że konkurs to przede wszystkim podziękowanie dla właścicieli, którzy dbając o swoje nieruchomości dbają o wygląd miasta. Zadowolenia z wygranej nie ukrywali również zwycięzcy konkursu.

Udało nam się odświeżyć elewację, wykonaliśmy również remont dachu oraz wymieniliśmy blachę. Mamy nadzieję, że przetrwa to jeszcze następne kilkadziesiąt lat. Estetyka jest ważna, bo sama kamienica znajduje się w zasadzie na wejściu na Starówkę, więc jest to na pewno świetna wizytówka Piotrkowa - mówili Państwo Dębni, zwycięzcy tegorocznej edycji "Nowej Elewacji".

Za nami już 14 edycji konkursu. Zgłoszono do nich łącznie 64 kamienice. Nagrodzonych zostało 48 z nich, a 16 wyróżniono. Łączna pula wypłaconych nagród wyniosła 718 tys. zł.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_piotr ~goœć_piotr (Gość)14.06.2022 17:24

Szczególnie ładnie wyglądają te reklamy-szyldy na kamienicy...

81


Uczeń ~Uczeń (Gość)14.06.2022 15:58

A kiedy nagroda dla kamienicy ul Sieradzka a Rwańska,przecież aż się prosi o odnowienie jej

60


zakłopotany ~zakłopotany (Gość)14.06.2022 11:23

Drugą nagrodę? Może ex aequo? A co z pierwszą nagrodą? Może jakieś baraże?

60


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat