Niespodzianka była blisko

MKS Piotrcovia Czwartek, 25 kwietnia 20247
W bieżącej kolejce Orlen Superligi Kobiet Piotrcovia grała w Lublinie i była o krok od sprawienia niespodzianki. Nasz zespół w drugiej połowie odrobił sześć bramek straty i w 51. minucie remisował z MKS FunFloor Lublin 25:25. Nerwowa końcówka ułożyła się jednak po myśli wielokrotnych mistrzyń Polski, które wygrały 30:27.

Początek meczu należał do lublinianek, które w 10. minucie wygrywały 9:3. Piotrcovia nie dała jednak za wygraną. Zaczęła odrabiać straty. W 18. minucie trafiła Karolina Mokrzka i było już tylko 13:11 dla MKS FunFloor. W końcówce gospodynie raz jeszcze odskoczyły na sześć bramek i do szatni zeszły z wynikiem 21:15.

Od stanu 25:19 Piotrcovia rzuciła sześć bramek z rzędu i w Hali Globus zapachniało niespodzianką. Jeszcze na cztery minuty przed końcem było tylko 28:27, ale dwa ostatnie trafienia zanotowały gospodynie, które w efekcie wygrały 30:27.

MKS FunFloor Lublin - Piotrcovia 30:27 (21:15)
Piotrcovia: Sarnecka, Suliga - Radushko 4, Szczukocka, Polaskova, Królikowska 1, Grobelna 1, Mokrzka 5, Sobecka 6, Szczepanek 3, Trbovic, Waga, Schneider 7.
Rzuty karne: 2/2
Kary: 6 min (Waga x2, Schneider)

W najbliższą niedzielę (28 kwietnia) zespół Agaty Cecotki podejmie mistrza Polski z Lubina, a mecz z Zagłębiem rozpocznie się w Hali Relax o 16:00.