Niepokojące dane dotyczące samobójstw w Piotrkowie

Tydzień Trybunalski Czwartek, 05 marca 202030
Tylko od początku 2020 roku w Piotrkowie odnotowano 5 prób samobójczych, z czego dwie okazały się skuteczne. Najbardziej przeraża fakt, że tegoroczne statystyki dotyczą osób młodych, w wieku 13 - 18 lat.
fot. pixabay fot. pixabay

Najczęstsze powody, dla których młodzi decydują się na tak desperacki krok to samotność i odrzucenie. Do tego można zaliczyć także media społecznościowe, które czasem są jedynym środkiem komunikacji. - W 2017 roku na terenie Piotrkowa podjęto 49 prób samobójczych. W kolejnym roku 44, a w 2019 jeszcze mniej, bo 41. Wobec tego trudno mówić o tendencji rosnącej. Tyle tylko, że do końca lutego 2020 na terenie Piotrkowa podjętych zostało 5 prób samobójczych, z czego 2 okazały się śmiertelne. Jeśli chodzi o bieżący rok, to wszystkie 5 przypadków dotyczyło osób w wieku od 13 do 18 lat, czyli są to osoby młode - mówi Iwona Czechowska-Trajdos, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Piotrkowie. Gdy dołożymy dane z powiatu piotrkowskiego, to każdego roku jest to około 100 prób samobójczych.


Zainteresował temat?

3

2


Zobacz również

reklama

Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

usypianie całych pokoleń do łatwego zarządzania ~usypianie całych pokoleń do łatwego zarządzania (Gość)09.03.2020 15:08

A czy ktoś się zastanowił dlaczego taki łatwy dostęp dzieci i młodzieży jest do internetu, dlaczego "smartfonki" takie tanie, bo tanie, dlaczego nie można dziecka skarcić słowem, czy klapsem, dlaczego nauczycielom nie wolno napiętnować rozwydrzonych łobuzów??? Dlatego, bo, dziecko ma się czuć bezkarne, bez zaznaczonych granic postępowania, bo na jego wychowanie ma nie mieć wpływu ani rodzic, ani nauczyciel tylko internet ma mu mówić jak ma żyć i co w tym "małpim internetowym" życiu jest ważne. Dzieci i młodzież nie rozmawiają ze sobą i o to chodzi mają być samotne, tylko ze smartfonem i jak się zderzą z realem życia to się budzą i nie wiedzą co robić, nawet o swoich problemach nie potrafią rozmawiać z najbliższymi.

170


gość ~gość (Gość)09.03.2020 17:40

Straszne ale prawda jest taka że młodzi ludzie nie wiedzą w tym świecie dla siebie miejsca! Nikt im ręki nie poda i nikogo to w tym państwie nie interesuje!

11


gość ~gość (Gość)09.03.2020 20:26

Więcej internetu, gier, bezstresowego wychowania i dopalaczy.

60


jaks ~jaks (Gość)09.03.2020 14:42

Zasada nr 1 nie jedz xanaxu. LGBT to druga pulapka - to zlo!. Trzecie zrezygnuj z pracy za najnizsza krajowa.

42


zatroskany ~zatroskany (Gość)09.03.2020 12:53

Nowoczesność nas zabija. Nowe trendy zastaw się a pokaż się. Komputery, smartfony, i inne czasoumilacze zasysają w większości młodych ze świata realnego w świat wirtualny - a tam dokonuje się "pustoszenie umysłów". Brak odporności na hejt i uzależnienia od gier prowadzi do tragedii.

133


oj bidulki ~oj bidulki (Gość)09.03.2020 08:11

biedna ta obecna młodzież,taka niedowartościowana..

910


ja ~ja (Gość)09.03.2020 12:05

nauczyciele z przeładowanym programem liczą że rodzice nadrobią, a przepracowani rodzice liczą że nauka w szkole wystarczy... jak masz myśli samobójcze - zalecam zdecydowanie mniej elektroniki, a więcej ruchu na świeżym powietrzu...

124


gość ~gość (Gość)09.03.2020 09:06

Pokolenie facebooka insta i słit foci

152


lola ~lola (Gość)09.03.2020 08:21

To są fakty - nastolatkowie nie radzą sobie z hejtem w sieci i w realu. Dostęp do wszelakich treści w internecie jest dla nich destrukcyjny. Brak zainteresowania ze strony rodziców, tym co one robią w sieci, zwalanie na nauczycieli ich wychowania, edukacji i uświadamiania oraz propagowanie stylu bezstresowego wychowania - to przyczyna braku zrozumienia samego siebie i innych, w efekcie czego są te próby samobójcze. Ludzie - to są dzieci!!! Czy 30-40 lat temu dzieci w tym wieku uprawiały seks? Tak, ale to były sporadyczne przypadki, a nie zabawa dla sport lub akceptacja tego, by nie było odrzucenia. Alkohol??? Ukradkiem na imieninach przy stole rodziców, a teraz? Zdjęcia wódki i piwa na snapchacie, facebooku i innych mediach społecznościowych jako pokaz "dorosłości". Mundurki były lepsze w szkole, a nie pokaz mody i to coraz gorszy, bo marka się liczy, a jak nie masz to nagonka połowy szkoły. Psychologowie powinni prowadzić w szkołach lekcje omawiające obecne problemy dzieci - a takich lekcji brak, a każde dziecko wstydzi się samo pójść do psychologa. Rodzice - to Wy macie oczy - patrzcie i SŁUCHAJCIE!!!! Szkoła sama nie wychowa!

282


gość ~gość (Gość)09.03.2020 09:39

My dorośli przyczyniły się też...Brak akceptacji inności...zabiegami zapracowani ...kupujemy kolejny wypasiony telefon nowy ciuch ...I uważamy że to wszystko załatwi...

160


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat