Nie mogli zebrać podpisów w szkole

Strefa FM Czwartek, 04 lipca 201314
Jak płachta na byka działa na niektórych hasło "zbieranie podpisów". Nawet jeśli nie chodzi o referendum, lecz zbieranie mieszkańców osiedla na wycieczkę. Tego doświadczyła ostatnio Rada Osiedla Wyzwolenia, której członkowie zostali wyproszeni ze Szkoły Podstawowej nr 11 podczas cotygodniowego zebrania.
fot. J. Kaczmarekfot. J. Kaczmarek

- Od lat spotykamy się w sali szkoły na dyżurach z mieszkańcami i nigdy nie było podobnego problemu - mówi radny Tomasz Sokalski, przewodniczący Rady Osiedla Wyzwolenia.

- Rada Osiedla się ze mną nie umawiała, a my mamy w tej chwili remont.Panowie z firmy remontowej wycinali kaloryfery. Ze względów bezpieczeństwa nie może być tak, żeby na teren szkoły wchodziły osoby obce bez mojej wiedzy - mówi Teresa Marczak, dyrektor SP 11 w Piotrkowie.

Tomasz Sokalski wyjaśnia, że pismo do dyrekcji szkoły trafiło bardzo dawno temu. - Pani dyrektor dostała kiedyś oficjalne pismo i nigdy nie było problemu, byśmy na dyżurach spotykali się w każdą środę. Dziwny traf, że właśnie teraz po raz drugi nie możemy spotkać się z mieszkańcami tak naprawdę w korytarzu. Poprosiliśmy obsługę w szkole o wejście do korytarza. Później zostaliśmy stamtąd wyproszeni - mówi Tomasz Sokalski.

Kiedy wyproszeni członkowie rady wraz z chętnymi na wycieczkę wyszli ze szkoły, by formalności zapisów dokonać na chodniku, pod szkołę w ciągu kilku chwil zajechał patrol straży miejskiej.
- W miniony wtorek około godziny 17.30 do dyżurnego Straży Miejskiej w Piotrkowie wpłynęła informacja, że na chodniku przed SP nr 11 grupa osób zbiera podpisy. W celu sprawdzenia tej informacji wysłano patrol. Funkcjonariusze nie stwierdzili naruszenia prawa i odjechali - mówi Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie.

Do zorganizowania wycieczki ostatecznie doszło i mieszkańcy osiedla Wyzwolenia zwiedzili Warszawę.

(Strefa FM)

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Małpka ~Małpka (Gość)12.12.2014 22:48

A o to moja szkoła!!!

10


obserwator ~obserwator (Gość)09.07.2013 08:32

A listy tow.uczestników dalej nie ma .Czyżby się wstydzili , że jadą za pieniądze miasta w kryzysie ?

10


Florian ~Florian (Gość)05.07.2013 13:37

"97300" napisał(a):
Radny sokalski Tomasz nie sprawdza się w tej robocie.same głupie pomysły takie jak darmowa komunikacja miejska,znaczna obniżka opłat za śmieci, teraz ten incydent w szkole itd. Pozwala to domniemywać że stan zdrowia psychicznego nie jest najlepszy. Panie radny weź pan kilka dni wolnego, a może nie nadajesz się pan do tej funkcji radnego,tak na prawdę to co pan zrobił dobrego dla EP?Nic.


Do 97-300: Z tobą dzieje się coś niedobrego! Chyba ci słoneczko szkodzi. Zakładaj czapeczkę z daszkiem na główkę bo w końcu twój móżdżek się rozpłynie.

00


do gonia ~do gonia (Gość)05.07.2013 10:54

Pan Sekretarz i Pan Radny Sokalski to ta sama opcja .Wycieczka jest finansowana przez nasze miasto , Pani Dyrektor nie była chyba wczesniej poinformowana . Lista uczestników wycieczki powinna być podana do publicznej wiadomości ale chyba nie będzie ? Czy ewentualnie zrobi to jakiś i się pochwali za co to jest nagroda ?

00


97-300 97-300ranga05.07.2013 10:54

Radny sokalski Tomasz nie sprawdza się w tej robocie.same głupie pomysły takie jak darmowa komunikacja miejska,znaczna obniżka opłat za śmieci, teraz ten incydent w szkole itd. Pozwala to domniemywać że stan zdrowia psychicznego nie jest najlepszy. Panie radny weź pan kilka dni wolnego, a może nie nadajesz się pan do tej funkcji radnego,tak na prawdę to co pan zrobił dobrego dla EP?Nic.

00


molo ~molo (Gość)05.07.2013 08:20

A cóż to za wycieczka? Kto za nią płacił? Z chęcią bym się wybrał, ale rada nie pomyślała, aby poinformować o tym mieszkańców, bo jeszcze okazałoby się że są chętni.

00


wzw ~wzw (Gość)05.07.2013 06:40

Ta rada pozostawia dużo do życzenia... Szkoda gadać, jednym słowem DRAMAT :D

00


gonia29 ~gonia29 (Gość)04.07.2013 23:21

No proszę, tylko jedno skojarzenie. To już nawet nie ma wolności w tym mieście...Blady strach, że wiedza z wyższej Szkoły Komsomołu wprowadzana jest w życie przez towarzysza MUNIKA - represje, prześladowania, kary...

00


bistro bistroranga04.07.2013 22:11

A Hofman to w ogóle ma świadomość, że poleci wraz z Chojniakiem?

00


janusz ~janusz (Gość)04.07.2013 21:06

a juz myslalem ze chodzi O INNE SMIESZNE podpisy :)

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat