Nauczyciele dostali medale

Sobota, 26 października 201332
W piątek wieczorem w piotrkowskim Domu Nauczyciela przy ul. Sienkiewicza związkowcy skupieni w piotrkowskim Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego świętowali. Wręczano medale, a także "Odznaki za wierność".
Nauczyciele dostali medale

- Dziś spotykamy się w gronie nauczycielskiego środowiska związkowego. Członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego świętują jeszcze Dzień Edukacji Narodowej. Zazwyczaj robimy to już po oficjalnych uroczystościach, które odbywają się na terenie całego kraju w okolicy 14 października. Aby nasze obchody nie kolidowały z tymi w szkołach, w gminach, w urzędach, organizujemy je pod koniec miesiąca - mówiła Ewa Ziółkowska, prezes piotrkowskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Czterech nauczycieli nagrodzono Medalami Komisji Edukacji Narodowej, a wśród nich znalazł się m.in. Krzysztof Chmielewski – wieloletni nauczyciel historii w najstarszej w Piotrkowie podstawówce SP 8.

Kolejnych siedmiu nauczycieli otrzymało odznaki za długoletnią, bo 50-letnią przynależność do Związku, otrzymali tzw. Odznaki za wierność. Wręczono też legitymacje młodym nauczycielom, którzy dopiero co wstąpili do ZNP.

Zmiany w ustawie o systemie oświaty i w Karcie Nauczyciela to wg Ewy Ziółkowskiej największe niebezpieczeństwa, jakie czekają środowisko nauczycielskie w najbliższym czasie. - W tak trudnej sytuacji środowisko oświatowe nie było jeszcze nigdy – mówiła prezes ZNP w Piotrkowie. - Coraz realniejszy kształt przybierają zapowiedzi rządu zmierzające do innego podejścia do statusu zawodowego nauczycieli oraz do systemu edukacji w ogóle. Bardzo obawiamy się podwyższenia progu liczby uczniów w szkołach, które mogą być przekazywane innym podmiotom niż samorządy. Przypomnę tylko, że do tej pory można to było zrobić w placówkach, które liczą mniej niż 70 uczniów. Obawiamy się też oczywiście wszystkich zmian dotyczących procedur związanych z awansem zawodowym nauczycieli, z procedurami dyscyplinarnymi, ze zmianami dotyczącymi urlopów nauczycieli. To bardzo szeroka problematyka i rzeczywiście szykuje się ogromna rewolucja.

W piątkowych uroczystościach udziału wzięli dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi w placówkach oświatowych, emerytowani członkowie Związku, a także  m.in.: Krzysztof Waszczyński (wiceprezes Zarządu Głównego ZNP), Marek Ćwiek (prezes okręgu łódzkiego ZNP), Artur Ostrowski (poseł na Sejm RP), Konrad Czyżyński (łódzki wicekurator oświaty), Grzegorz Adamczyk (wicestarosta powiatu piotrkowskiego), Andrzej Kacperek (wiceprezydent Piotrkowa), Marceli Piekarek (wójt gminy Moszczenica).

 

fot. as


Zainteresował temat?

13

9


Zobacz również

Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gery ~gery (Gość)27.10.2013 14:09

jakie oni mają znudzone miny, kiedy będzie ten medal wreszcie, każdy myśli i szybciutko do domu..

00


jest źle ~jest źle (Gość)27.10.2013 13:25

Związkowcy z ZNP obronili prawie wszystkie przywileje z karty nauczyciela,zapomnieli jednak że to bardzo drogo kosztuje.

00


cogito ergo sum ~cogito ergo sum (Gość)27.10.2013 10:47

Gminy w pośpiechu przekazują szkoły stowarzyszeniom, fundacjom, wszystko byle nie musieć więcej zatrudniać zgodnie z Kartą nauczyciela. Zamiast bizantyjskich przywilejów i gwarancji wkrótce będziemy mieli mniej nauczycieli i do tego pozbawionych jakichkolwiek praw. W najlepszym razie dostaną niższe pensje. W gorszym – zatrudnią się jako firmy, opłacani będą od zlecenia do zlecenia – z lekcji na lekcję. Chętnych nie brakuje.
Z rynkowego punktu widzenia to oczywiście oczyszczające zjawisko. Konkurencja odsunie słabszych, zmusi nauczycieli do pracy w pełnym wymiarze zamiast 18 godzin tygodniowo. Wynagrodzenie można będzie wreszcie uzależnić od wyników szkoły, a nie od szantażu polityków w Warszawie.
I pomyśleć, gdyby związkowcy choć raz pomyśleli interesem społecznym. Wsłuchali się w głos rodziców, roszczenia uzależniali od możliwości lokalnych społeczności, to na reformę przyszłoby nam jeszcze długo czekać. Problem związków w końcu i tak sam się rozwiąże. Szkoda tylko, że do eksperymentu potrzebowaliśmy żywych dzieci.

00


Senator Wencel ~Senator Wencel (Gość)27.10.2013 09:07

- I co pan zrobił?
- Odstrzeliłem mu łeb.
- I dali panu za to medal?
Tak mi się skojarzyło ;)

00


jajaja ~jajaja (Gość)27.10.2013 07:58

"mol" napisał(a):
Czy Ostrowski wytłumaczy mi czym kierował się głosując przeciw o: upamiętnieniu przypadającą w tym roku 50. rocznicę śmierci sierżanta Józefa Franczaka "Lalka", ostatniego poległego w boju partyzanta polskiego podziemia niepodległościowego w walce z sowiecką agresją i komunistycznym zniewoleniem. Głosowanie odbyło się: 23.10.2013r. Głosowało 434 posłów. Za było 373, przeciw - 58, wstrzymało się 3.


Jak to czym? Ostrowski mnie uczył, kiedyś uważałem go za karierowicza, który podczepił się do SLD trochę przez przypadek, może trochę z sympatii. Dziś wiem, że to rasowy komunista.
Przypomniała mi się taka jego wypowiedź.
"Jeśli chodzi o Opoczno, to moje biuro cieszy się niestety popularnością pewnej grupy, chyba nacjonalistów, bo np. co jakiś czas pojawiają się tam znicze ułożone w krzyż, najczęściej przy okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego." heh.

Komentarz był edytowany przez autora: 27.10.2013 07:59

00


gość ~gość (Gość)27.10.2013 05:48

"mol" napisał(a):
Czy Ostrowski wytłumaczy mi czym kierował się głosując przeciw o: upamiętnieniu przypadającą w tym roku 50. rocznicę śmierci sierżanta Józefa Franczaka "Lalka", ostatniego poległego w boju partyzanta polskiego podziemia niepodległościowego w walce z sowiecką agresją i komunistycznym zniewoleniem.


a ty nie masz większych problemów styropianie? przez takich oszołomów jak ty Polska jest od 89 roku okradana.

00


Imię Imięranga27.10.2013 02:58

Czy Ostrowski wytłumaczy mi czym kierował się głosując przeciw o: upamiętnieniu przypadającą w tym roku 50. rocznicę śmierci sierżanta Józefa Franczaka "Lalka", ostatniego poległego w boju partyzanta polskiego podziemia niepodległościowego w walce z sowiecką agresją i komunistycznym zniewoleniem. Głosowanie odbyło się: 23.10.2013r. Głosowało 434 posłów. Za było 373, przeciw - 58, wstrzymało się 3.
źródło: http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=52&NrGlosowania=26

00


jajaja ~jajaja (Gość)26.10.2013 23:18

"Odznaka za wierność" hmm...

00


ola ~ola (Gość)26.10.2013 22:56

Nie żałuję się nauczycieli z ZNP bo to stary komunistyczny beton ich celem jest przetrwać wszystkie zawieruchy polityczne ,zachować wszystkie przywileje komunistyczne z PRL-u i glosować na tych którzy zapłacą im za głosowanie.

00


Klakier ~Klakier (Gość)26.10.2013 22:01

Cytuję:
W piątkowych uroczystościach udziału wzięli dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi w placówkach oświatowych, emerytowani członkowie Związku, a także m.in.: Krzysztof Waszczyński (wiceprezes Zarządu Głównego ZNP), Marek Ćwiek (prezes okręgu łódzkiego ZNP), Artur Ostrowski (poseł na Sejm RP), Konrad Czyżyński (łódzki wicekurator oświaty), Grzegorz Adamczyk (wicestarosta powiatu piotrkowskiego), Andrzej Kacperek (wiceprezydent Piotrkowa), Marceli Piekarek (wójt gminy Moszczenica).


I po co piszecie takie coś? - nauczycieli, dyrektorów wrzucacie do jednego wora, ale Adamczyk, Kacperek i Piekarek muszą być z nazwiska wymienieni! Czyżby wybory?

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat