Nagła ulewa zalała ulice Piotrkowa Trybunalskiego. Samochody utknęły w wodzie ZDJĘCIA FILMY

Sobota, 25 maja 2024107
Dziś po południu, mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego zostali zaskoczeni gwałtowną ulewą, która spowodowała liczne zalania ulic i piwnic. Intensywne opady deszczu rozpoczęły się około godziny 18, paraliżując ruch drogowy i powodując znaczne utrudnienia.

Ładuję galerię...

Przyczyny i skutki ulewy

 
Meteorolodzy przewidywali możliwość opadów, jednak skala i intensywność deszczu przerosła oczekiwania. W ciągu kilku godzin na miasto spadło około 60-70 mm deszczu, co doprowadziło do przeciążenia systemu kanalizacyjnego. Wiele ulic, zwłaszcza w niżej położonych rejonach, szybko zostało zalanych, co uniemożliwiło normalne funkcjonowanie mieszkańców.

 

Ryneczek:

Skrzyżowanie Armii Krajowej z Sikorskiego/Piłsudskiego:

Piłsudskiego:


Które miejsca zostały zalane?


Najbardziej dotknięte zostały ulice w centrum miasta, gdzie woda osiągnęła miejscami poziom kilkudziesięciu centymetrów. Wiele samochodów utknęło w wodzie. Strażacy mieli pełne ręce roboty, odpowiadając na liczne wezwania dotyczące zalanych piwnic i podtopionych budynków. 

Najwięcej wody zebrało się w okolicach tzw. „Ryneczku” i pod wiaduktem kolejowym.

 

Ryneczek: (Film otrzymaliśmy na @kontakt) 

 

Polna: (Film Kacper Skowronek)

Wojska Polskiego:

 

Według prognoz pogodowych, kolejne dni mają być mniej deszczowe.


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (107)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

na marginesie ~na marginesie (Gość)27.05.2024 07:47

Efekty zabetonowania Strawy. Jeszcze trzeba było ją korkiem zatkać. Byłoby koryto rzeki odkryte to większość wody poszłaby korytem. W całej Europie "odkopują" takie rzeczki i cieki wodne.

190


Logika ~Logika (Gość)26.05.2024 14:30

Kasa poszła na drogę do Sloneczka,bezradni tak zdecydowali
Myślenie nie boli,ale jak miastem zarządzają głąby mamy jak mamy

163


woda ~woda (Gość)28.05.2024 11:20

a za zapytam co za bob budowniczy zaprojektował to rondo bo chyba najpierw powinien się rozejrzeć dookoła w terenie to taka szopka by nie powstała

30


ja ~ja (Gość)25.05.2024 23:45

To pan Chojniak zostawił wam syf...

1511


Wenecja Polski ~Wenecja Polski (Gość)25.05.2024 21:11

Piękny bałagan zostawia po sobie były Prezydent - ryneczek zalewany 2-3 razy w roku, utopiony autobus za milion złotych, brak retencji i systemu przeciwpowodziowego na Strawie. Miasto jest zalewane notorycznie - pływają sklepy, mieszkania, ale można było wszystko lepiej, bo kocham Piotrków! Przez 18 lat Miasto było w stanie zapaści, ignorowano poważne inwestycje tj. obwodnica lub retencja, a zajmowano się bzdurami typu Mediateka. Efekty widzimy wszyscy. Oby nowy prezydent zrobił porządek z tym jak najszybciej zanim dojdzie do tragedii. A winnych tych nieudanych inwestycji - decydentów, projektantów, osoby zatwierdzające i odbierające projekt pociągnąć do odpowiedzialności i obarczyć kosztem poprawek. Nieudolność w rządzeniu nie powinna ujść nikomu na sucho!

4213


seniorka ~seniorka (Gość)26.05.2024 21:55

Piotrkowianin - przykryty kawałek, a zbiornik przed Armii Krajowej , kiedy był czyszczony /na tyłach Zimnego/?

40


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)26.05.2024 20:51

W Józka szczelył piorun

50


Remia ~Remia (Gość)26.05.2024 16:42

Mój stary też wczoraj pompował do skutku

52


ja ~ja (Gość)26.05.2024 18:29

Skoro władze nie potrafią zadbać o to, żeby tego rejonu miasta nie zalewała woda, to okoliczne nieruchomości miasto ma obowiązek wykupić, a mieszkańcom wypłacić odpowiednie odszkodowanie... Prościzna, tylko potrzebny jest wam jakiś obrotny człowiek.

62


anocozrobic ~anocozrobic (Gość)26.05.2024 15:39

Plotki chodzą, że miłościwy pan Sledź opłacał sie pewnemu panu, żeby nie robic mu konkurencji.
możliwe,ze to jest odpowiedz dlaczego w P-kowie nie powstawały żadne firmy

81


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat