Moszczenica rozbiła Concordię

Strefa FM Czwartek, 26 września 201311
Prestiżowe derby okręgu piotrkowskiego w IV lidze łódzkiej zakończyły się wyraźnym zwycięstwem Włókniarza Moszczenica. Drużyna trenera Daniela Cichosza rozbiła lokalnego rywala aż 6:2 (4:1) i to na jego stadionie.

Concordia przystąpiła do meczu z lokalnym rywalem osłabiona brakiem Konrada Przybylskiego. Podstawowy bramkarz Konrad Przybylski doznał bowiem kontuzji barku i z konieczności trener Zbigniew Karbownik postawić musiał na Mateusza Amrozika, który kilka dniu temu w spotkaniu przeciwko KS Paradyż grał…jako obrońca. Piotrkowianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 3. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Kamil Kowalczyk i doświadczony Wojciech Kilian musiał wyjmować piłkę z bramki. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Marcin Staniaszek urwał się obrońcom Concordii i wyrównał na 1:1. 180 sekund później Włókniarz objął prowadzenie. Adrian Janiec nie dał żadnych szans Amrozikowi uderzeniem z dystansu. Włókniarz nie rezygnował ze zdobycia kolejnych bramek i w 31.minucie błąd piotrkowskiej defensywy wykorzystał Staniaszek. Siedem minut później w polu karnym sfaulowany został jeden z zawodników gospodarzy i sędzia podyktował rzut karny. Kowalczyk przegrał pojedynek z Kilianem, który najprawdopodobniej przy obronie tego strzału doznał kontuzji. Zastąpił go między słupkami …o 24 lata młodszy Paweł Pałygiewicz. Minutę po zmianie bramkarza Włókniarz ponownie cieszył się ze zdobycia gola. Tym razem Amrozika pokonał Daniel Olejnik. Do przerwy Włókniarz prowadził więc aż 4:1.

Po przerwie goście nadal przeważali i w 55. minucie kolejnego gola zdobył Adrian Malicki. Wcześniej świetną interwencją popisał się młodziutki Pałygiewicz wychodząc obronną ręką z sytuacji sam na sam z Dariuszem Kukułką. Kilkanaście sekund później boisko musiał opuścić kontuzjowany Amrozik, a na ostatnie pół godziny jego miejsce zajął gracz z pola Tomasz Gędek. Prowadząc 5:1 Włókniarz wyraźnie się rozluźnił i w 72. minucie Pałygiewicza pokonał strzałem z najbliższej odległości Kowalczyk. Stracona bramka przypomniała gościom, że Concordia gra właściwie bez bramkarza i już po chwili było 2:6. Gędka pokonał Malicki. To był ostatni gol w tym meczu.

- Cieszymy się z wyniku, ale martwi strata kolejnego bramkarza. Wojtek Kilian odwieziony został do szpitala. Nie wiem jak poważna jest jego kontuzja, ale na chwilę obecną mamy tylko 16-letniego Pawła Pałygiewicza – przyznał kierownik drużyny Włókniarza Bogdan Świątek.

Concordia Piotrków – Włókniarz Moszczenica 2:6 (1:4)
Bramki: Kamil Kowalczyk 3, 72 – Marcin Staniaszek 5, 31, Adrian Janiec 8, Daniel Olejnik 40, Adrian Malicki 55, 73

Concordia: Amrozik (58′ Keller) – Woźniak, Dąbrowski (75′ Turniak), Kukułka ż, Mazurkiewicz ż – Petrykowski, Kowalczyk, Gędek, Stolarski, Zelcer ż – Anikson (70′ Pawlak).
Trener: Zbigniew Karbownik

Włókniarz: Kilian (38′ Pałygiewicz) – Adam Kaźmierczak, Stańczyk (88′ Domański), Jakub Świątek, Kuchta – Natkański (76′ Skrobek), Adrian Janiec ż (63′ Sobala), Jachymski, Staniaszek, Olejnik – Malicki ż.
Trener: Daniel Cichosz

Sędziował: Kamil Kardacki (Łódź). Widzów: 100