Reklama

Młodzi zapaśnicy rywalizowali w Gomulinie

ePiotrkowRegion Sobota, 10 października 202035071
Młodzi zapaśnicy z całego kraju przyjechali do Gomulina w gminie Wola Krzysztoporska, by powalczyć o podium podczas Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym U-15. Jednocześnie odbywały się też Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w mini zapasach. Ze względu na COVID-19 zawody przeprowadzane były bez udziału publiczności. Była za to transmisja w internecie.

Ładuję galerię...

Zawody rozpoczęły się w piątek 9 października w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Gomulinie (ul Szkolna 2). - Naszym celem jest promocja sportu zapaśniczego i wyłonienie najlepszych zawodników, a także szkoły podstawowej w zapasach w stylu klasycznym – mówił Tomasz Woźniak z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ATHLETIC” Wola Krzysztoporska i jednocześnie przewodniczący - Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej. – Swój udział w zawodach zgłosiło kilkanaście szkół z całej Polski (m.in.: Białołęka, Racibórz, Piaseczno, Pabianice, Chełm, Janów Lubelski, Kartuzy, Bełchatów, Radomsko, piotrkowski AKS).

 

Ze względu na sytuację epidemiczną (COVID-19) turniej odbywał się bez udziału publiczności, ale zmagania można było śledzić dzięki transmisji na SportZona – YouTube.

 

W sobotę po godz. 14 uroczyście otwarto zawody, potem rozpoczęły się walki finałowe.

 

Organizatorami mistrzostw byli: Ministerstwo Sportu w Warszawie, Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „ATHLETIC” Wola Krzysztoporska, a współorganizatorami: Gmina Wola Krzysztoporska, Łódzki Związek Zapaśniczy, Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej, Szkoła Podstawowa w Gomulinie.

 

Patronat nad turniejem objęli marszałek województwa łódzkiego, Kuratorium Oświaty w Łodzi, wójt gminy Wola Krzysztoporska, Szkolny Związek Sportowy w Łodzi.


Zainteresował temat?

1

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

benio2 ~benio2 (Gość)11.10.2020 17:13

trudno za tym nadążyć - tu maski, obostrzenia, odległości, zastanawiają się nad wprowadzeniem stanu wyjątkowego, tu turniej zapasów dla młodzieży. paranoja

00


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat